Dramatyczne sceny rozegrały się około godziny 1.30 w Kamieniu Pomorskim. W budynku przy ulicy Plac Katedralny wybuchł pożar. Bardzo szybko rozprzestrzenił się on na całe poddasze i zaskoczył mieszkańców we śnie! Strażacy wyciągali osoby z płonącego budynku! Kilka rodzin pozostaje bez dachu nad głową!

Ogień pojawił się w budynku po godzinie 1.30. Na miejsce skierowano strażaków z Kamienia Pomorskiego, Jarszewa, Trzebieszewa, Rozwarowa, Świerzna policję oraz kilka Zespołów Ratownictwa Medycznego.

Przybyli na miejsce strażacy zastali na miejscu objęty ogniem budynek. Po rozpoczęciu akcji gaśniczej, równolegle rozpoczęto ewakuację mieszkańców. Choć bez butów, czy jakiegokolwiek dobytku to dzięki nieustępliwości strażaków na szczęście udało się wyprowadzić wszystkich znajdujących się w budynku! Z objawami lekkiego podtrucia do szpitala trafiły trzy osoby.

Budynek znajdujący się przy samej katedrze bardzo szybko cały zajął się ogniem. Zdecydowano, że do Kamienia Pomorskiego przyjedzie także druga drabina strażacka ze Świerzna. Strażacy prowadzili akcję gaśniczą do godziny 6 rano!

« z 53 »