25 marca w szkołach kończą się referenda strajkowe. Nauczyciele zdecydują czy chcą strajku w szkołach czy nie. Już teraz wiadomo, że strajk obejmie ponad 80 procent szkół.

Placówka może przyłączyć się do strajku jeśli w głosowaniu weźmie udział co najmniej połowa uprawnionych i większość z nich opowie się za strajkiem. Nauczyciele domagają się podwyżek płac o 1000 zł. – W naszym województwie za strajkiem opowiada się ponad 80 procent szkół i są to również szkoły, w których nie ma związków – mówi Adam Zygmunt, szef zachodniopomorskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Dane na temat referendów strajkowych zbiera portal „Nie dla chaosu w szkole”. Dotychczas zebrane dane pokazują, że do strajku chce się przyłączyć: Gimnazjum w Świerznie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Benicach, Zespół Szkół Publicznych w Golczewie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamieniu Pomorskim, Publiczna Szkoła Podstawowa w Kołczewie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolinie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Dargobądzu, Szkoła Podstawowa nr 2 w Wapnicy oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Międzyzdrojach.

Strajk ma rozpocząć się 8 kwietnia.