Dziś rusza Loteria Narodowego Programu Szczepień. Można w niej wygrać nagrody pieniężne, auta i hulajnogi elektryczne. Uczestnicy loterii szczepionkowej muszą być pełnoletni i przejść kompletną procedurę szczepienia.

Loteria szczepionkowa jest realizowana przez Totalizator Sportowy przy wsparciu spółek Skarbu Państwa. Loteria zakończy się 30 września i obejmie całą Polskę. Uczestnicy loterii muszą być pełnoletni oraz przejść kompletną procedurę szczepienia, albo zostać zaszczepionym dwoma dawkami, albo jedną, w zależności od producenta. Osoby, które się zarejestrują, muszą wyrazić zgodę na udział w loterii do 30 września.

Chętni, którzy chcą wziąć udział w loterii szczepionkowej, muszą się zapisać. Można to zrobić dzwoniąc na bezpłatną infolinię 989 oraz przez stronę internetową pacjent.gov.pl na swoim IKP. W przypadku wygranej na numer telefonu komórkowego zostanie wysłane powiadomienie sms-em. Wiadomość sms zostanie także wysłana z PKO BP z kodem umożliwiającym wypłatę nagrody z bankomatu. Pieniądze będzie można również wypłacić w oddziale PKO BP.

Każdy z uczestników loterii będzie miał cztery szanse na wygraną. Będzie też kilka kategorii nagród: codzienne, tygodniowe, miesięczne oraz nagroda główna. Jeśli chodzi o nagrody natychmiastowe, to codziennie do wygrania będą nagrody pieniężne o wartości 200 zł przyznawane co 500 uprawnionej osobie lub 500 zł przyznawane co 2 tys. osobie. Pula nagród natychmiastowych wynosi 14 mln 300 tys. zł.

W przypadku nagród tygodniowych odbędzie się 12 losowań w każdą środę. Tutaj do wygrania będzie 60 nagród pieniężnych w wysokości 50 tys. zł oraz 720 hulajnóg elektrycznych. Nagrody miesięczne – przewidziano trzy losowania w okresie trwania loterii w trakcie, której będzie można wygrać sześć nagród pieniężnych w wysokości 100 tys. zł oraz sześć samochodów osobowych Toyota Corolla.

Losowanie finałowej nagrody nastąpi 6 października; do wygrania będą dwie nagrody pieniężne w wysokości 1 mln zł oraz dwa samochody osobowe Toyota C-HR. ak przekazało biuro prasowe Totalizatora Sportowego, łączna pula nagród w loterii to ponad 22 mln 700 tys. zł – chodzi zarówno o nagrody pieniężne, jak i rzeczowe.

W przypadku losowań (tygodniowych, miesięcznych, finałowego) wyłonienie laureatów odbywa się za pomocą certyfikowanego urządzenia losującego. Szczegóły dotyczące loterii, w tym terminy losowań oraz regulamin można znaleźć na www.gov.pl/szczepimysie/loteria.