Na blisko 170 tys. złotych opiewa wartość przekazanego kamieńskiemu szpitalowi sprzętu, który udało się pozyskać dzięki przekazaniu go z dwóch placówek medycznych w Szczecinie. Przekazanie odbyło się w Urzędzie Wojewódzkim w obecności dyrektor Agnieszki Borzęckiej, wicestarosty Joanny Piwińskiej oraz radnego Jarosława Pawlusia.

Od kilku lat trwa dynamiczny rozwój Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego – zarówno pod względem inwestycji w nowoczesne technologie medyczne, jak i zaplecza naukowego dla wybitnych specjalistów. Szpitale kliniczne PUM uzyskały niedawno kolejne rządowe środki. 32 mln złotych trafiły na nowe inwestycje w ochronę zdrowia mieszkańców Pomorza Zachodniego.

– Sprzęt medyczny, który przekazałem dziś Szpitalowi w Kamieniu Pomorskim będzie służył przede wszystkim pacjentom z oddziału internistycznego oraz pacjentom potrzebujący opieki długoterminowej. Wcześniej tym sprzętem dysponował szpital na Pomorzanach w Szczecinie, jednak dzięki rządowym środkom, które trafiły do tej placówki, możliwe było przekazanie sprzętu dalej, dla zaopiekowania pacjentów szpitala w Kamieniu Pomorskim. Jest to przykład doskonałej współpracy dla dobra chorych, pomiędzy dużym szpitalami klinicznymi a mniejszym szpitalem powiatowym – mówi Wojewoda Zbigniew Bogucki.

Sprzęt, który przekazałem z zasobu Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych do Kamienia Pomorskiego to: 2 kardiomonitory, 2 ssaki medyczne, laryngoskop, 10 łóżek, 6 materaców przeciwodleżynowych