Przedstawiciele Nadleśnictwa Gryfice spotkali się z mieszkańcami Łukęcina. Tematem była wycinka drzew prowadzona przez leśników. W sali jednego z ośrodków zgromadziła się duża grupa mieszkańców oraz osób z różnych części kraju, którym zależy na zachowaniu dotychczasowego charakteru okolicy.

Nadleśniczy na pytania mieszkańców odpowiadał wymijająco, a na część pytań z sali odpowiedzi nie było wcale. Przez ponad cztery godziny uczestnicy starali się uzyskać odpowiedzi na najbardziej nurtujące ich pytania.

Według informacji nadleśnictwa do końca 2022 roku pod topór ma pójść 6,17ha (61 700 m2), czyli prawie 9 boisk piłkarskich. Do tego dochodzą jeszcze 4 trzebieże, a to wszystko tylko na terenie gminy Dziwnów.

Radna Katarzyna Herdzik przekazała leśnikom petycję w sprawie zaprzestania dalszej wycinki drzew w Łukęcinie, która podpisało prawie 1 600 osób. O wycince zrobiło się głośno w mediach lokalnych i ogólnopolskich. Wierzymy, że uda nam się zatrzymać wycinkę w kolejnych latach, ponieważ powierzchnia rębni zaplanowanych na kolejne lata jest porażająca.

W dalszym ciągu zapraszamy Państwa do podpisania petycji Zaniechanie naruszeń środowiska i zatrzymanie wycinki drzew na terenie Lasów Państwowych

Interwencję w sprawie zapowiedzieli posłowie Artur Łącki wraz Arkadiuszem Marchewką.

źródło:
dziwnow.net