Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców, fanów oraz Czytelników twórczości Leszka Hermana, na spotkanie autorskie, które odbędzie się 21 lutego o godzinie 17 w siedzibie Muzeum przy ulicy Mickiewicza 34. Leszek Herman jest polskim pisarzem oraz architektem. Jest autorem intrygujących powieści, a co więcej, razem z bratem Marcinem, posiada pracownię architektoniczną, studio projektowe Herman.

Urodził się dziesiątego kwietnia 1967 roku w Szczecinie. Przez pewien czas pracował dla szczecińskiego oddziału „Gazety Wyborczej”, a także dla „Spotkań z Zabytkami”. Tam umieszczane były jego artykuły dotyczące interesujących miejsc oraz budowli na terenie Szczecina, a także całego Pomorza. Każdy z tekstów posiadał dodatkowo ilustracje w postaci autorskich rysunków Hermana. Zajmował się chociażby renowacją rynku staromiejskiego w Wałczu, a także przebudową na cele turystyczne wieży dowodzenia baterii „Goeben” w Świnoujściu. Tworzył też projekt wystroju wnętrz w restauracji „Venezia Trattoria Toscana”. Jego projektu jest ponadto rzeźba rekina, znajdująca się przed restauracją „Columbus” w Szczecinie.

Leszek Herman zadebiutował w 2015 roku powieścią „Sedinum. Wiadomość z podziemi”. Rok później w księgarniach ukazała się jej kolejna część: „Latarnia umarłych”. Później pojawiła się „Biblia diabła”, a następnie „Sieci widma”. Książki tego autora mają w sobie pewnego rodzaju dokładność, przenikliwość, a także odpowiednio wierne przedstawienie faktów historycznych, bez pomijania pewnych detali. W 2016 roku Herman otrzymał nagrodę Szczecin Business Awards w kategorii Osobowość Regionu.

Spotkanie autorskie z Leszkiem Hermanem w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej 21.02.2023 o godz. 17⁰⁰