W minioną sobotę (tj. 25 września 2021 r.) w Bibliotece Publicznej Gminy Wolin odbyło się spotkanie autorskie z pochodzącą z Wolina Panią Anną Malinowską. 

Ania Malinowska: teoretyczka kultury i badaczka w Centrum Krytycznych Badań nad Technologiami na Uniwersytecie Śląskim. Stypendystka Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta w latach 2018-2019, podczas których prowadziła projekt badawczy na uniwersytecie The New School w Nowym Jorku. W 2020 roku została profesorem uczelni. Laureatka grantów naukowych w Polsce i zagranicą z zakresu nowych technologii i semiotyki miłości. Jest autorką licznych prac naukowych publikowanych w wydawnictwach naukowych w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Jej najnowsza książka Love in Contemporary Technoculture (Miłość we współczesnej technokulturze) ukaże się w styczniu 2021 w Cambridge University Press. Literacko debiutowała zbiorem wierszy w czasopiśmie Art-Papier. W 2019 roku wydała w Nowym Jorku opowiadanie o Wyspie Wolin. W 2020 wraz z artystką Polą Dwurnik wydała poetycki artbook Unhappy Ending. Poems for the Broken-Hearted. W lipcu 2021 roku swoją premierę miała pierwsza powieść obyczajowa pt. „Plan B”. 

Uczestnicy spotkania mieli okazję posłuchać rozmowy przeprowadzonej z pisarką przez Panią Agnieszkę Peplińską – Kot dyrektor biblioteki a także samodzielnie mogli zadać pytania dotyczące zarówno twórczości pisarki jak i tego o czym jest książka „Plan B”. Po rozmowie Pani Ania podpisywała swoje książki. Było to bardzo mile spędzone sobotnie popołudnie. Obecna na spotkaniu Burmistrz Wolina Pani Ewa Grzybowska osobiście podziękowała Pani Annie Malinowskiej, że dzięki takim osobą możemy mieć wielki świat w zasięgu ręki. Spotkanie było relacjonowane na żywo a zapisaną transmisję można obejrzeć na profilu biblioteki portalu społecznościowym Facebook.

źródło:
Biblioteka Publiczna w Wolinie