Spotkajmy się na plaży i zbudujmy największą budowlę z piasku. Już po raz siódmy na ponad 20 plażach polskiego wybrzeża odbędą się Plażowe Mistrzostwa Budowniczych.

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemicznymi obostrzeniami plażowicze odpoczywający w popularnych polskich kurortach będą mogli wziąć udział w Plażowych Mistrzostwach Budowniczych. Mając do dyspozycji piasek, plastikowe łopaty i wodę zawodnicy będą rywalizować w usypywaniu jak najwyższej budowli. Wyzwanie rzuca zwycięskie w poprzedniej edycji Sztutowo.

Akcja spotyka się z bardzo pozytywnym odbiorem. Nikogo nie trzeba zachęcać do zabawy – mówi jeden z organizatorów, Maciej Zieliński z agencji eventowej Blersport  – Budowanie trwa 90 minut. Do zabawy jest używany wyłącznie sprzęt dostarczony przez organizatora. Nie liczy się estetyka budowli, a jedynie jej wysokość, która jest odmierzana za pomocą masztu i miarki laserowej. Budować może każdy chętny dorosły, udział w zabawie jest bezpłatny. Jeśli zgłosi się za dużo osób, stosujemy rotację – tłumaczy organizator. 

W tym roku zawody odbędą się w 24 miejscach – m.in. w Jastarni, Władysławowie, Karwii, Dębkach, Dąbkach, Dziwnowie i Rewalu. Na trasie akcji po raz pierwszy znajdą się Trzęsacz i Pustkowo. Każdego dnia, poza budowaniem, na plażowiczów czekają dodatkowe atrakcje – Jedną z nich będzie Plażowa Akademia Sera Serenada, nad którą czuwać będzie ekspert i recenzent kulinarny Gieno Mientkiewicz – Każdy kto odwiedzi nasz namiot będzie mógł poznać proces powstawania serów dojrzewających, dowiedzieć się jaki ser jest odpowiedni na daną porę dnia, jak podawać sery i komponować je z innymi składnikami a także uzyskać odpowiedź na pytanie czy sery mają swoje miejsce w diecie cukrzycowej. Specjalnie dla dzieci przygotowaliśmy animacje pod hasłem „Skąd się biorą dziury w serze”. Nie zabraknie nagród i niespodzianek – zapowiada Gieno Mientkiewicz. Organizatorzy zadbają także o dobrą energię dla uczestników plażowego budowania – Dzięki naszemu sponsorowi, firmie Bakalland, budowniczowie będą mogli wzmocnić się zdrowymi batonami zbożowymi i owocowymi. Ci którzy będą szczególnie aktywni mogą liczyć na pakiety nagród od naszych sponsorów – mówi Robert Blesiński z agencji Blersport. – Swoją strefę podczas Plażowych Mistrzostw Budowniczych mieć także najmłodsi. Z pomocą zabawek od partnera akcji, firmy Wader-Woźniak, dzieci będą tworzyć zamki i budowle z piasku – informuje organizator.  

Plażowe Mistrzostwa Budowniczych startują 30 czerwca w Chłapowie i potrwają do 26 lipca. Każda impreza rozpoczynać się będzie około godziny 10.00. Tytułu mistrzowskiego z zeszłego roku bronić będzie Sztutowo, w którym powstała budowla o wysokości 329 cm. Organizatorzy zachęcają do śledzenia profilu akcji na Facebooku. To właśnie tam pojawiać się będą bieżące informacje, zdjęcia i filmy z każdego budowania.

Terminarz

30.06. – Chłapowo 9.07. – Trzęsacz 18.07. – Jarosławiec
1.07. – Chałupy 10.07. – Pogorzelica 19.07. – Białogóra
2.07. – Kuźnica 11.07. – Pobierowo 20.07. – Jastrzębia Góra
3.07. – Ostrowo 12.07. – Pustkowo 21.07. – Rozewie
4.07. – Dębki 13.07. – Dziwnówek 23.07. – Karwia
6.07. – Dąbki  14.07. – Łukęcin 24.07. – Władysławowo
7.07. – Niechorze 15.07. – Dziwnów 25.07. – Jastarnia
8.07. – Rewal 16.07. – Międzywodzie 26.07. – Sztutowo