Miniony tydzień obfitował w wydarzenia sportowe i kulturalne. W piątek 16.02.2018 o godzinie 17:00 w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach miała miało miejsce uroczyste podsumowanie roku 2017 w klubie KS Fala Międzyzdroje. W czasie uroczystości zarząd klubu krótko podsumował działania w roku 2017, podziękował ludziom dobrej woli i wolontariuszom za wkład włożony w rozwój klubu oraz wręczył wszystkim grupom szkoleniowym upominki. Nasze panie otrzymały nowe stroje treningowo-meczowe. Od tej pory wszystkie grupy mają stroje w tej samej kolorystyce. Oprócz upominków Trener naszych Pań wyróżnił trzy zawodniczki, które swoją postawą na boisku i poza nim wyróżniały się w poprzednim roku. Okazałe statuetki otrzymały: Natalia Kozubowska, Lucyna Szulc i Marianna Litwiniec.

W sobotę 17.02.2018 od godziny 10:00 w Hali sportowej przy ul. Leśnej w Międzyzdrojach została rozegrana IV edycja Halowego Turnieju Piłki Nożnej Kobiet Fala Woman Cup 2018. Honorowy Patronat nad turniejem sprawował Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz Starosta Powiatu Kamieńskiego Pan Józef Malec, Który ufundował puchary dla wszystkich drużyn uczestniczących w turnieju oraz statuetkę dla najlepszej zawodniczki. Miło nam poinformować, że w wyniku sportowych zmagań otrzymano następujące rozstrzygnięcia:

1 miejsce – Fala II Międzyzdroje

2 miejsce – Energetyk Junior Gryfino

3 miejsce – Fala I Międzyzdroje

4 miejsce – Mustang Korzystno

5 miejsce – Orzeł Trzcińsko Zdrój

6 miejsce – UKS Grom Czacz

Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano Klaudię Klimek z drużyny Energetyka Gryfino, najlepszą bramkarką turnieju została Julia Interewicz a królową strzelczyń Marianna Litwiniec – obie dziewczyny z naszego klubu. W czasie dekoracji zwycięzców na zakończenie turnieju obecna była Zastępca Burmistrza Międzyzdrojów Pani Katarzyna Kutereba – Gnitecka. Trener Łukasz Szumlewski nie krył zadowolenia z postawy obydwu wystawionych drużyn, które bardzo dobrze zaprezentowały się na boisku.

Turniej nie mógłby się odbyć bez pomocy ludzi na których zawsze można liczyć. Wielkim sercem jak zwykle wykazali się wspaniali rodzice naszych dziewcząt, którzy przygotowali słodki poczęstunek oraz ciepły posiłek dla wszystkich uczestników oraz kibiców za co bardzo serdecznie dziękujemy. Głównym sponsorem nagród rzeczowych był Pan Kamil Kędzierski – właściciel Sklepu Sportowego Aut ze Stargardu. Serdeczne podziękowania kierujemy także dla Referatu Promocji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Międzyzdroje, który jak co roku zapewnił gadżety promocyjne dla trenerów, sędziów oraz wszystkich zawodniczek.

Podsumowując , turniej okazał się po raz kolejny sukcesem zarówno organizacyjnym jak i sportowym. Dziękując jeszcze raz wszystkim, dzięki którym ten turniej mógł się odbyć zapraszamy już dziś na kolejną V już edycję FWC, która odbędzie się tradycyjnie w lutym 2019 roku.

źródło:
Fala Międzyzdroje