Druga edycja sportowej imprezy pn. „Spartakiada dzieci i młodzieży” odbyła się w piątek (22.07) na terenie kompleksu sportowego Orlik w Golczewie. Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki środkom pozyskanym z Programu Społecznik na lata 2022 – 2024. Spartakiada to dyscyplina, w której wyróżnia się różnorodność sportowa, dlatego też każdy z uczestników znalazł coś dla siebie.

Uczestnicy mogli wziąć udział m. in. w skoku w workach, przeciąganiu liny, biegu rzędów z przeszkodami, biegach w podwójnych spodniach oraz w wielu innych. W między czasie uczestnicy korzystali z poczęstunku oraz z przygotowanych atrakcji, jak malowanie twarzy oraz puszczanie ogromnych baniek mydlanych. Wspólnie stworzyliśmy także plakat na podobraziu, który promował różnego rodzaju sporty z myślą, że sport łączy pokolenia i narody.

Konkurencji nie było końca, uczestnicy z wielkim zaangażowaniem przystępowali do kolejnych, a pozostali bacznie obserwowali i kibicowali dzieciom i młodzieży w sportowych zmaganiach. Na koniec każdy z uczestników otrzymał drobny upominek w postaci gadżetów, co podwójnie wznieciło radość i zachęciło do brania udziału w dalszych edycjach Spartakiady dla dzieci i młodzieży. 

Wydarzenie zostało zorganizowane przez grupę nieformalną przy współpracy ze Stowarzyszeniem Dla Gminy Golczewo oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Golczewie. Projekt został zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.