Z dużą przyjemnością informujemy, iż tegoroczna – XVII edycja Festiwalu Gwiazd Sportu – będzie miała miejsce w dniach 16-18.08.2018 roku. Informacje związane z bieżącą odsłoną festiwalu, będziemy zamieszczali zaraz po ich finalnym potwierdzeniu. Tymczasem prezentujemy to, co wiadomo na dzisiaj.

Swoje medale w dziwnowskiej Alei Gwiazd Sportu odsłonią m.in.:

BARTOSZ ZMARZLIK – żużlowiec, wielokrotny reprezentant Polski, zdobywca tytułu wicemistrza indywidualnych Mistrzostw Świata i złotego medalu drużynowych Mistrzostw Świata. Ma na swoim koncie tytuły indywidualnego i drużynowego Mistrza Świata i Europy juniorów oraz czołowe lokaty w szeregu innych zawodach (krajowych i zagranicznych) w tym zdobycie Grand Prix Polski, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

OKTAWIA NOWACKA – pięcioboistka, brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro (w roku 2016), zdobywczyni Pucharu Świata, medalistka Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski.

AGNIESZKA SKRZYPULEC – żeglarka, dwukrotna reprezentantka Polski na Igrzyskach Olimpijskich, zdobywczyni tytułu Mistrza Świata w Salonikach (2017). Pani Agnieszka ma swoim koncie także tytuły Mistrza Polski wywalczone w klasie Opitmist (2003 i 2004), a także czołowe lokaty w szeregu innych krajowych i zagranicznych zawodach regatowych.

GRZEGORZ TKACZYK – piłkarz ręczny, uczestnik (z drużyną narodową) Igrzysk Olimpijskich w roku 2008, zdobywca srebrnego medalu podczas Mistrzostw Świata (2007). Ma na swoim koncie wiele tytułów zdobytych z drużynami klubowych, m.in.: w tym wygraną z Vivą Targi Kielce Ligi Mistrzów w roku 2016.

PAWEŁ FAJDEK – lekkoatleta specjalizujący się w rzucie młotem. Mistrz Świata w tej dyscyplinie z Moskwy (2013), Pekinu (2015) i z Londynu (2017). Uczestnik Igrzysk Olimpijskich, wielokrotny medalista Mistrzostw Europy (m.in.: Mistrz Europy z roku 2016 – Amsterdam i Młodzieżowy Mistrz Świata z Ostrawy w 2011 roku). Wielokrotny zwycięzca uniwersjady oraz cyklu IAAF Hammer Throw Challenge.

Festiwal Gwiazd Sportu to nie tylko spotkania ze sportowcami, ale też z gwiazdami estrady. Nie inaczej będzie w tym roku, a wśród muzycznych gwiazd zobaczymy:

Czwartkowy wieczór (pierwszy dzień festiwalu, tj. 16 sierpnia) zdominuje muzyka Disco Polo. Jako pierwszą, zobaczymy na scenie Martinę.

Zaraz potem swój koncert da grupa Milano.

Następnie na scenie pojawi się zespół Bayer Full.

W piątek, tj. 17 sierpnia 2018 roku jako pierwsza z muzycznych gwiazd, wystąpi na festiwalowej scenie Lidia Kopania.

Tuż po Lidii Kopani swój recital da Michał Szpak.

Koncertem wieńczącym drugi dzień Festiwalu Gwiazd Sportu, będzie występ Raya Wilsona.

Następnego dnia, tj. w sobotę 18 sierpnia 2018 roku, finałowego (trzeciego) dnia XVII Festiwalu Gwiazd Sportu, na scenie pojawi się legendarna grupa Kombii.

źródło:
Dziwnow4Stars