Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej informuje, że zgodnie z komunikatem Ministerstwa Zdrowia od 20 marca 2021 roku na terenie całego kraju wprowadzone zostaną obostrzenia, polegające m. in. na zamknięciu obiektów sportowych, które obejmą również rozgrywki amatorskie. Tym samym do dnia 9 kwietnia 2021 roku wszystkie rozgrywki amatorskie na terenie województwa Zachodniopomorskiego zostają zawieszone. Restrykcje te nie dotyczą rozgrywek młodzieżowych drużyn zrzeszonych w strukturach ZZPN.

W chwili obecnej Wydział Gier i Ewidencji ZZPN prowadzi konsultacje z klubami IV ligi na temat statusu ich piłkarzy i możliwości dalszego prowadzenia rozgrywek w tej klasie rozgrywkowej mimo wprowadzonych obostrzeń. O wyniku tych konsultacji oraz podjętej decyzji poinformujemy osobnym komunikatem.

Ponadto Zarząd Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej na etapie planowania rozgrywek rundy wiosennej sezonu 2020/2021 przewidział możliwość wprowadzenia czasowych obostrzeń i uwzględnił zawieszenie rozgrywek na okres trzech tygodni. Wznowienie rozgrywek po tym terminie nie będzie powodowało żadnych perturbacji w planowanym terminie zakończenia rozgrywek.
W przypadku dalszego przedłużenia lockdownu.

Związek przygotował odpowiednie scenariusze dokończenia rywalizacji sportowej.