Szwedzka firma Serneke zakończyła prowadzoną od jakiegoś czasu wycinkę drzew. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to jak informuje Boldi Kisch, odpowiedzialny za ekspansję na terenie Golczewa, cztery budynki szwedzkiego centrum przemysłowego firmy Serneke mają zostać ukończone do grudnia 2019 roku.

W pierwszym etapie będziemy potrzebować 100 – 150 pracowników w naszych fabrykach. Wszystko to będzie zależne od gamy produkowanych przez nas produktów – zaznacza przedstawiciel szwedzkiego inwestora.

Boldi Kisch zaznacza, że ogólnie firma Serneke planuje budowę dziesięciu obiektów produkcyjnych. – Chcielibyśmy, aby cała inwestycja była gotowa do 2024 roku. Wszystko to jest jednak zależne od czynności administracyjnych oraz sytuacji na światowych rynkach. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, chcemy zatrudnić od 300 do 450 osób.

Firma Serneke została założona w 2002 roku. Zatrudnia 1000 pracowników w 13 biurach w Szwecji. To jeden z największych przedsiębiorców budowlanych na tamtejszym rynku. Roczny obrót firmy sięga 535 milionów euro.