To miała być najgłośniejsza inwestycja na polskim wybrzeżu. Słynne dwie międzyzdrojskie wieże miały górować nad horyzontem. Wszystko utknęło jednak w procedurach, a słynną działkę na której miały powstać wieże wystawiono na sprzedaż za 68 mln złotych.

Chodziło o słynna inwestycję firmy Siemaszko, która przy Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach. W planach był wysoki na 112 metrów wieżowiec na 33 kondygnacjach. Pod ziemią zaplanowano parking, a z budynku wychodziłoby się na plażę.

Wszystko pewnie byłoby realizowane, gdyby nie skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na decyzję wojewody o podtrzymaniu pozwolenia na budowę, którą złożyła Agencja Mienia Wojskowego, właściciel położonego na sąsiedniej działce ośrodka wczasowego Rewita. WSA wydał wyrok. Sąd uznał racje AMW i uchylił decyzję wojewody oraz starosty kamieńskiego o pozwoleniu na budowę. Wprawdzie deweloper złożył skargę kasacyjną od tego wyroku do Naczelnego Sądu Administracyjnego, ale w styczniu tego roku ją wycofał, więc NSA postępowanie umorzył.

Słynna działka trafiła na sprzedaż. Baszta Nieruchomości wyceniła ją na 68 mln złotych. Jak czytamy na stronie pośrednika w sprzedaży nieruchomości inwestycja i realizacja ma przynieść 250 – 300 mln złotych.

– Do rozwiązania jest przy tym kilka kwestii technicznych i formalno – prawnych, które przy zgodnym i zdecydowanym nastawieniu nowego inwestora, obecnego właściciela i przedstawicieli miasta wszystkie są do  sprawnego i pełnego kompromisu wypracowaniaczytamy na stronie Baszta Nieruchomości.

Jak czytamy dalej „wyjątkowa atrakcyjność tego przedsięwzięcia polega na tym, iż jest to spektakularna działka na skalę całego polskiego wybrzeża przeznaczona na budynek apartamentowo-hotelowy o wysokości min. 50 m i maksymalnej 150 m, na co pozwala uchwalony przed laty i nadal obowiązujący MPZP. W tym miejscu realnie można sprzedawać apartamenty w cenie od 20 do 45 tys zł / m2 netto. Nasze dwa biura w Międzyzdrojach, jedno w Świnoujściu, dwa w Szczecinie i w Warszawie oraz w Monachium (Niemcy) są gotowe do sprzedaży tych lokali. To będzie tyleż wspaniała co kontrowersyjna i głośna na rynku sprzedaż. Jest pokaźna liczba potencjalnych klientów zdecydowanych na zakup po kilka apartamentów, a nawet całego piętra.”