W związku z niepokojącymi prognozami meteorologicznymi, Wojewoda Zachodniopomorski odbył dziś posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowegow celu przygotowania służb i samorządów do przeciwdziałania i usuwania skutków wichur, których spodziewamy w najbliższych godzinach.

W trakcie spotkania ze służbami mundurowymi i WOT, przedstawicielami wszystkich samorządów naszego województwa, komendantami powiatowymi policji i PSP oraz OSP, wodociągami oraz operatorami energetycznymi Enea i Energa SA weryfikowaliśmy stan przygotowań oraz sprawności łączności i sprzętu. Służby zostały postawione w stan gotowości.

– Rozmawialiśmy również o zabezpieczeniu w prąd szpitali, DPS-ów oraz osób, które w domach podłączone są do aparatury podtrzymującej życie. Żywiołu nie da się do końca przewidzieć i okiełznać, ale robimy wszystko by być gotowi na usuwanie jego skutków oraz zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców – mówi Zbigniew Bogucki.

Uprasza się o zachowanie szczególnej ostrożności. Jeśli możesz zostań w domu, jeśli musisz być na zewnątrz, unikaj otwartych przestrzeni, zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr, możliwe są czasowe przerwy w dostawach prądu.