Choć w Wolinie istnieje kilka obiektów noclegowych, to zakwaterowanie dużej grupy osób jest praktycznie niemożliwe. Właśnie z tą myślą Centrum Słowian i Wikingów zamierza wzbogacić ofertę turystyczną realizując budowę schroniska młodzieżowego. 

Budynek zlokalizowany jest w Wolinie przy ul. Mostowej, w kwartale rewitalizowanych kamienic, od strony cieśniny Dziwny. Projekt prowadzony uzyskał zewnętrzne dofinansowanie. Ogólnodostępna oferta noclegowa, skierowana będzie głównie dla grup (zielone szkoły, udział w warsztatach itp.), jednakże nie wyklucza się także turystów indywidualnych.

W budynku ma znajdować się 50 miejsc noclegowych oraz pomieszczenia, w których będą mogły odbywać się zajęcia edukacyjne, warsztatowe oraz integracyjne. Pomieszczenia te będą także wykorzystywane na działania kulturalne i edukacyjne kierowane do mieszkańców oraz turystów i związane w popularyzacją tradycji regionalnej, w tym rybołówstwa i związków Wolina z morzem. Część budynku przeznaczona będzie także na pomieszczenia biurowe stowarzyszenia. Będzie to obiekt całoroczny. Obiekt będzie w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych (winda, przystosowane łazienki). Dodatkowo w holu i pomieszczeniach wspólnych zaprezentowane zostaną eksponaty związane z rozwojem i historią rybołówstwa w Wolinie i okolicy oraz związków regionu z Bałtykiem i Zalewem Szczecińskim.

Inwestycja rozpoczęła się na początku 2015. Planowane zakończenie – przed obecnym sezonem wakacyjnym.