W Gostyniu oficjalnie otwarto Klub Dziecięcy „Słoneczko”. To kolejna inwestycja realizowana przez Gminę Świerzno z myślą o rodzinach i najmłodszych mieszkańcach. Dzięki niej powstało 16 nowych miejsc opieki dla dzieci do lat 3. Utworzenie placówki było możliwe dzięki dofinansowaniu w wysokości 1,1 mln zł z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności w ramach programu „Aktywny Maluch 2022–2029”.

Nowy klub dziecięcy ma być miejscem bezpiecznym, nowoczesnym i przyjaznym, w którym najmłodsi mieszkańcy gminy będą mogli rozwijać się pod opieką wykwalifikowanej kadry. Dla rodziców oznacza to natomiast większe możliwości łączenia życia rodzinnego z zawodowym. Jak podkreśliła Patrycja Szymczyk, Zastępca Wójta Gminy Świerzno, była to inwestycja długo oczekiwana przez wiele rodzin.

To inwestycja, na którą czekało wiele rodzin. Cieszę się, że stworzyliśmy miejsce, które będzie wspierać rodziców i zapewni najmłodszym bezpieczny oraz dobry start – zaznaczyła Patrycja Szymczyk.

W uroczystym otwarciu Klubu Dziecięcego „Słoneczko” wzięli udział m.in. Wicewojewoda Zachodniopomorski Dawid Krystek, Poseł na Sejm RP Grzegorz Napieralski, zaproszeni goście oraz radni Gminy Świerzno.