
Zakład Usług Publicznych w Golczewie wydał pilny komunikat dotyczący jakości wody z wodociągu publicznego Kretlewo. Jak poinformowano, stwierdzono przekroczenie parametrów mikrobiologicznych, przez co woda dostarczana z tego ujęcia nie spełnia wymagań jakościowych dla wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.
Problem dotyczy mieszkańców miejscowości: Wysoka Kamieńska, Baczysław, Kretlewo oraz Gadom. To właśnie do tych miejscowości trafia woda z wodociągu publicznego Kretlewo.
W związku z zaistniałą sytuacją Zakład Usług Publicznych zapowiedział działania mające zapewnić mieszkańcom dostęp do wody spełniającej wymagania jakościowe. W tym celu przeprowadzone zostanie przełączenie zasilania sieci wodociągowej na wodę dostarczaną z hydroforni w Niemicy.
ZUP w Golczewie uprzedza jednocześnie, że w czasie przełączenia mogą wystąpić chwilowe spadki ciśnienia w sieci wodociągowej.
Mieszkańcy objętych komunikatem miejscowości powinni śledzić kolejne informacje publikowane przez Zakład Usług Publicznych oraz stosować się do zaleceń służb i administratora sieci. Zakład przeprosił mieszkańców za powstałe utrudnienia.













