Zachodniopomorska KAS kontroluje wystawianie paragonów i rejestrację kas fiskalnych online. Działania wakacyjne skupiły się na pasie nadmorskim. Skontrolowaliśmy prawie 5,3 tys. obiektów.

Sezon wakacyjny powoli zbliża się ku końcowi. Wiele osób korzysta z usług gastronomicznych, rozrywkowych, które często prowadzą nad morzem działalność sezonową. W tym czasie Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) realizuje też akcję  „Lato 2021”.Zachodniopomorska KAS sprawdza jak działający na naszym terenie przedsiębiorcy realizują swoje obowiązki dotyczące wystawiania paragonów i rejestracji kas online. 

Tym razem byliśmy obecni w pasie nadbałtyckim. Akcja ma nam wszystkim uświadomić znaczenie paragonów oraz konieczność ich wystawiania. Poprzez nasze działania chcemy pokazać, że paragon jest z jednej strony dokumentem uprawniającym do reklamacji – i nie tylko w sklepie odzieżowym, ale również w gastronomii (np. nieświeży posiłek), w usługach rozrywkowych, przejazdach itp.

W ramach akcji realizujemy działania o charakterze informacyjno-prewencyjnym, ale też mandatowe. Skontrolowaliśmy już 5.258 obiektów, z czego 2.201 w pasie nadmorskim. Wystawiono 534 mandaty. 

Małgorzata Brzoza
Rzecznik prasowy
Izby Administracji Skarbowej
w Szczecinie