– To rozbój w biały dzień – mówią bez ogródek nasi Czytelnicy. Chodzi o podwyżki jakie zgodnie z nowymi taryfami będą obowiązywać odbiorców gazu na terenie Kamienia Pomorskiego i Międzyzdrojów korzystający z oferty firmy G.E.N Gaz. Czym jest spowodowany tak znaczny wzrost cen? 

Przypomnijmy, w przypadku odbiorców z Kamienia Pomorskiego oraz Międzyzdrojów zgodnie z taryfą W-3 cena gazu rok do roku wzrosła z 7,975 gr do 21,727 gr za kWh. Jak udało nam się ustalić, gaz zaazotowany, który nabywa G.E.N Gaz pochodzi ze złóż krajowych pochodzi od jednego dostawcy, tj. PGNiG. Firmy wprowadzające podwyżki nie mają więc istotnego wpływu na jego cenę.

Ostateczne kwoty zostały zatwierdzone przez Urząd Regulacji Energetyki, więc na obecną chwilę na niewiele zdadzą się też protesty. Dlaczego URE zatwierdziło takie taryfy? – Przedsiębiorstwa nie miały możliwości pozyskania gazu taniej, więc podwyżka jest uzasadniona – słychać ze strony Urzędu Regulacji Energetyki.

Rządzący tłumaczą, że gwałtowny wzrost cen spowodowany jest działaniami Gazpromu, który ogranicza dostawy na unijny rynek.