Półmetek sezonu letniego już za nami. Wakacje w toku,  słońce i kąpiele w Bałtyku a pogoda dość dynamicznie się zmienia. O nasze bezpieczeństwo na kąpielisku dbają ratownicy WOPR woj. Zachodniopomorskiego, codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00.

Teren kąpieliska strzeżonego obejmuje obszar 300 m po stronie wschodniej od Molo oraz 600 m po stronie zachodniej z wyłączeniem obszaru 50 m pasa bezpieczeństwa przy molo oraz z wyłączeniem obszaru 200 m na odcinku pomiędzy zejściem F i G. Ponadto w godz. od 18:00 do 10:00 dnia następnego ratownicy pełnią dyżury nocne. Na kąpielisku ratownicy dysponują nowoczesnym sprzętem ratunkowym np. defibrylatorem AED czy dronem ratującym życie tj. posiadającym możliwość przekazywania dźwięku i obrazu w czasie rzeczywistym. Działa również radiowęzeł i monitoring plaży. W tym roku kąpielisko zostało wyposażone w wózek inwalidzki plażowy do kąpieli morskich, tak więc w pełni z dobrodziejstwa uroków plaży i kąpieli morskich mogą korzystać osoby niepełnosprawne, którym pomogą odpowiednio przeszkoleni ratownicy z uprawnieniami do obsługi osób niepełnosprawnych.        

W sezonie 2022 możemy również pochwalić się Błękitną Flagą przyznaną Kąpielisku morskiemu Międzyzdroje Zachód oraz Marinie w Wapnicy, która dumnie powiewa przy stanowisku ratowniczym. Błękitna flaga oznacza spełnienie wymagań w zakresie: jakości wody, działań na rzecz edukacji ekologicznej, zarządzania środowiskowego, bezpieczeństwa oraz jakości prowadzonych usług.  Korzystając z urokliwej międzyzdrojskiej plaży pamiętajmy jednak o zachowaniu bezpieczeństwa, szczególnie podczas kąpieli jak i podczas prowadzonych aktywności sportowych. W Miejskiej Strefie Aktywności Sportowej, usytuowanej przy zejściu B ( przy ul. Pomorskiej), codziennie w godz. od 10:00 do 18:00 można poćwiczyć, zagrać w piłkę nożną beach soccer czy siatkówkę plażową. Dużą popularnością cieszą się organizowane w weekendy turnieje: w sobotę – turniej beach soccer, a w niedzielę – turniej siatkówki. W strefie odbywają się również jednorazowe akcje promocyjno – sportowe z udziałem znanych gwiazd sportu  jak  „Szyjemy Sport na miarę z Enea”, w której udział wzięło 140 dzieci w wieku od 9 do 14 lat, koszykarz Cezary Trybański czy siatkarz Krzysztof Ignaczak. Również w weekendy w godz. 15:00 – 18:00 działa strefa animacji dla dzieci. Prowadzone działania dostosowane są do każdego wieku. Dzieci bawią się chustą Klanza, puszczają latawce, czy rywalizują na przygotowanym torze przeszkód. A dla tych dzieci, które wolą zabawy indywidualne przygotowaliśmy Strefę Malucha czyli plażowy plac zabaw z urządzeniami przeznaczonymi dla różnych grup wiekowych. Lato na plaży w Międzyzdrojach? Z całą stanowczością TAK! Zapraszamy do udziału w aktywnościach organizowanych podczas sezonu letniego!        

Anetta Czyżak
UM Międzyzdroje