24 marca 2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się integracyjne Rodzinne Warsztaty Plastyczne pt. „Serce dla Ukrainy”. Na spotkanie przybyły przede wszystkim rodziny ukraińskie, choć w gronie uczestników znaleźli się także mieszkańcy naszego miasteczka. Język nie był barierą w komunikacji i wszyscy doskonale się ze sobą porozumiewali. W pierwszej kolejności dzieci wraz ze swoimi opiekunami wykonały słoiczki z solą w barwach polskiej i ukraińskiej flagi.

Następnie każdy miał za zadanie wyciąć z kartek serca w kolorach flagi Polski i Ukrainy, z których powstała girlanda. Zawisła ona w oknach czytelni jako znak wsparcia dla Ukrainy. Miłą niespodzianką dla najmłodszych były koraliki Hama. Jak się okazało wszyscy doskonale znali te magiczne koraliki i chętnie wykonywali kolorowe witraże w kształcie delfinów, samochodów czy motylków.

Mamy nadzieję, że dały one choć namiastkę radości ukraińskim dzieciom. Nie zabrakło także słodkiego prezentu w postaci cukierków, którymi zostali poczęstowani najmłodsi i ich rodzice. Na zakończenie uczestnicy warsztatów zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Kolejne warsztaty odbędą się już 31 marca 2022 r. (czwartek) o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy!

Część materiałów plastycznych na warsztaty zakupił Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2022 r. na działania profilaktyczno-rozwojowe dla dzieci i młodzieży realizowane przy Bibliotece w Międzyzdrojach.

Bibliotekarze