Seniorzy z UTW w Golczewie zakończyli  II Edycję szkolenia komputerowego w wymiarze 75 godzin,  Projekt „Certyfikowane Kursy Komputerowe dla osób w wieku 50 +” realizowany przez EURO CAPITAL DORADZTWO GOSPODARCZE. Celem było  zwiększenie poziomu wiedzy i kompetencji cyfrowych poprzez udział w kursach i uzyskaniem certyfikatów. Projekt realizowany w ramach RPO Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014- 2020 współfinansowanego ze środków EFS, został poprowadzony przez Tomasza Małeckiego, trenera IT. Za spotkanie i przeprowadzenie kursu w sposób dostępny i zrozumiały serdecznie dziękujemy!

Już w styczniu  2019 zapowiada się III edycja bezpłatnego szkolenia komputerowego e-senior, 65+ w wymiarze 75 godzin,  w tygodniu odbędą się dwa spotkania po 3 godziny. Przewidywany czas zakończenia kursu  około 15.03.2019r.

Podczas kursu będzie można nauczyć się:
– sprawnie posługiwać się komputerem
– korzystać z Internetu, poczty elektronicznej, serwisów społecznościowych
– przesyłać zdjęcia do rodzin i znajomych
– bezpiecznie posługiwać się bankowością elektroniczną
– wyszukiwać w Internecie m.in.  informacje o dbaniu o zdrowie, opiece medycznej, uzyskać dostęp do wyników swoich badań w serwisach medycznych
– korzystać z edytora tekstu, m.in. w celu tworzenia pism
– wyszukiwać  i korzystać szerokiej oferty e- usług, w tym zakupy przez Internet, audiobooki

Umiejętności nabyte w trakcie szkolenia będą wspomagały  następujące obszary życia: relacje społeczne, odpoczynek i hobby, finanse i  sprawy codzienne.

Uczestnik otrzyma:   podręcznik, pendrive, powerbank, notatnik, długopis, teczkę. Organizatorzy oferują  również bufet kawowy.

Uwaga ważne daty: Zapisy na kurs  w Bibliotece w Golczewie do 31.12. 2019, spotkanie organizacyjne w dniu 08.01.2019. godzina 12.00 w Klubie Seniora. Z oferty mogą skorzystać nie tylko Słuchacze UTW ale i mieszkańcy   Gminy Golczewa.

Foto i opracowanie – Janina Kołodzińska – Prezes UTW