31 maja pod patronatem Burmistrza Nowogardu  Roberta Czapli, oraz UTW w Nowogardzie,  odbyła się olimpiada SENIORÓW. Wydarzenie integrujące Uniwersytety i organizacje pozarządowe,  które popularyzują i upowszechniają aktywny tryb życia wśród Seniorów. Siedem organizacji – z UTW w  Golczewie, Nowogardzie, Goleniowie, Kamieniu Pomorskim, Szczecinie i Policach , oraz Koło Emerytów z Nowogardu.

Golczewski Uniwersytet III Wieku, uczestniczył i dobrze się bawił. Reprezentacja UTW w Golczewie to:  Helena i Marian Włodarczykowie, Elżbieta i Stefan Sitkowscy, Marianna Michalak, Halina Chudzicka, Krystyna Rukowicz , Melania Kosmalska, Krystyna Lisiecka, Krystyna Pałubska, Teresa Kamińska, Danuta Podolska, Janina Kołodzińska.

Konkurencje były na wysokim poziomie,  trudności do pokonania m.in.: pchnięcie kulą, rzut piłeczką palantową, trójskok z miejsca, sztafeta wahadłowa 8×50, przeciąganie liny. Były medale i dyplomy, grupa z UTW w Golczewie na szczęście traktowała  spotkanie jako wspólną zabawę integracyjną, byli wygrani bardziej i mniej, to wszystko zależy jakie mamy podejście do zabawy!

Dziękujemy za spotkanie i rywalizację w miłym gronie  – życzymy organizatorom wytrwałości i pomysłów na II Olimpiadę  w 2020 Roku.

Opracowanie i foto
Janina Kołodzińska – prezes UTW w Golczewie