Sejm uchylił w czwartek immunitet Sławomirowi Nitrasowi (KO); możliwości pociągnięcia posła do odpowiedzialności karnej domagał się oskarżyciel prywatny Marek Palarczyk. To były działacz Kukiz’15, którego Nitras oskarżył o chodzenie po Sejmie w koszulce z rasistowskimi napisami.

Możliwości pociągnięciaSejm uchylił w czwartek immunitet Sławomirowi Nitrasowi (KO); możliwości pociągnięcia posła do odpowiedzialności karnej domagał się oskarżyciel prywatny Marek Palarczyk. To były działacz Kukiz’15, którego Nitras oskarżył o chodzenie po Sejmie w koszulce z rasistowskimi napisami Nitrasa do odpowiedzialności karnej domagał się oskarżyciel prywatny Marek Palarczyk. To były działacz Kukiz’15, którego Nitras oskarżył o chodzenie po Sejmie w koszulce z rasistowskimi napisami.

Za uchyleniem immunitetu Nitrasowi zagłosowało 231 posłów, 217 było temu przeciwnych, a jedna osoba wstrzymała się od głosu.

W Sejmie swobodnie po głównym holu paraduje człowiek w T-shircie “jestem patriotą, jestem rasistą. Precz z islamem” Co się dzieje? Gdzie Straż Marszałkowska? Wczoraj na ulicach, dzisiaj w Sejmie, za chwilę będą u władzy. Czy to nie narusza powagi Sejmu? – pisał wówczas na Twitterze poseł KO.