Ujęcia do tego filmu kręcono nieopodal mostu w Dziwnowie. „Odwilż” to film z gwiazdorska obsadą kręcony głównie w naszym województwie. Zobaczymy w nim m.in. Lindę, Grabowskiego i Fabijańskiego.

Opis fabuły serialu „Odwilż” zwiastuje naprawdę mroczny i trzymający w napięciu kryminał. Akcja rozgrywa się w Szczecinie (tam też kręcono zdjęcia), na przełomie zimy i wiosny. W lodowatej wodzie na brzegu Odry znalezione zostaje ciało młodej kobiety. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Katarzyna Zawieja (w tej roli Katarzyna Wajda), trzydziestokilkuletnia policjantka, która nie daje łatwo za wygraną. Szybko okazuje się, że w śledztwie nie chodzi wyłącznie o zabójstwo – niedługo przed śmiercią kobieta urodziła dziecko. Pytanie, gdzie ono się znajduje, czy żyje?

Poszukiwania niemowlęcia stają się dla głównej bohaterki mocnym, choć początkowo nieuświadomionym impulsem do konfrontacji z własną sytuacją: samotnej matki, perfekcyjnej policjantki, a przede wszystkim – kobiety w momencie kryzysu po śmierci męża. Walka o dziecko okaże się dla niej walką o samą siebie.

Akcja filmu rozgrywa się głównie w Szczecinie, ale sceny krecono także na naszym terenie tj. nieopodal mostu w Dziwnowie. Serial nosi tytuł „Odwilż” a pojawi się w nim plejada gwiazd, m.in. Bogusław Linda, Andrzej Grabowski i Sebastian Fabijański.

Premiera serialu 8 marca na antenie HBO Max.