Sąd Rejonowy w Szczecinie nie uwzględnił wniosku Prokuratury Rejonowej o zastosowanie aresztu tymczasowego dla prezesa PGK Adriana Guranowskiego, stwierdzając brak jakichkolwiek dowodów na popełnienie zarzucanych mu przez CBA czynów – udało się dowiedzieć naszej redakcji. 

Sędzia Sądu Rejonowego w Szczecinie Prawobrzeże i Zachód rozpatrywała dziś wniosek Prokuratury o zastosowanie aresztu tymczasowego dla Prezesa PGK. Sprawa miała mieć związek z zatrzymaniem jednego z byłych urzędników Starostwa Powiatowego o którym informowaliśmy dwa tygodnie temu.

Sędzia oddaliła wniosek w całości, wskazując w uzasadnieniu brak jakichkolwiek dowód na popełnienie przestępstwa przez prezesa Kamieńskiego PGK. 

Adrian Guranowski miał postawione przez Prokuraturę dwa zarzuty. Jeden o charakterze korupcyjnym, drugi dotyczący mataczenia w śledztwie. W związku z tym, po zatrzymaniu jakie miało miejsce w czwartek (26.09) wystąpiono o zastosowanie wobec Prezesa PGK aresztu tymczasowego.

Podczas dzisiejszego posiedzenia, Sąd Rejonowy zdecydował się oddalić wniosek Prokuratury, stwierdzając brak jakichkolwiek dowodów na popełnienie przestępstwa przez Adriana Guranowskiego. Wobec Prezesa PGK nie zastosowano żadnych innych środków zapobiegawczych.