Przez całe lato Wolińskie Stowarzyszenie Rybaków zaprasza na cykl imprez pod nazwą „Wolin – Wyspa Smaków. Zalew świeżych ryb”. Najbliższa z nich już 18 sierpnia w Wolinie. Odbędzie się w ramach inauguracji sezonu piłkarskiego Vinety Wolin.

Podczas prezentacji dotyczących dietetyki poznają Państwo walory diety zawierającej mięso ryb. Najłatwiej przyswajalnym białkiem jest białko z ryby, mięso pełnowartościowe w zupełności mogące zastąpić inne rodzaje mięs. Ryby morskie to ryby z bogactwem kwasów Omega3. Ryby śródlądowe to ryby o chudym mięsie i z bogactwem składników mineralnych. Pełen zasób składników, który zazwyczaj suplementujemy, możemy zapewnić organizmowi spożywając ryby słodkowodne. Osoby, które jedzą dużo ryb i owoców morza, rzadziej zapadają na choroby krążenia, miażdżycę, alergie i nowotwory. Mają też mocniejsze kości, zęby, gładszą skórę i podobno dłużej żyją. Jako Polacy jemy zdecydowanie za mało ryb, szczególnie świeżych, co może dziwić z uwagi na dużą obecność akwenów wodnych oraz dostęp do morza. Sięgajmy po ryby, wprowadzajmy ich mięso w codzienną dietę. Jak to zrobić i dopasować do indywidualnych potrzeb organizmu, będzie można uzyskać podczas bezpłatnych konsultacji z dietetykiem.

Zalecenia zdrowego żywienia mówią o tym, aby ryby pojawiały się w naszej diecie co najmniej 2-3 razy w tygodniu. Jeśli chcemy być zdrowi, powinniśmy koniecznie wprowadzić je do naszego menu. Kwasy Omega3, których ryby są doskonałym źródłem, wpływają na prawidłowe funkcjonowanie mózgu, budowę błon komórkowych, funkcjonowanie układów: krążenia, nerwowego i odpornościowego, obniżają ryzyko nowotworów, działają przeciwzapalnie oraz sprzyjają zwiększeniu produkcji hormonu szczęścia – serotoniny. Dietetycy są zgodnie, że najlepiej jeść ryby świeże, dostępne w danym regionie. Jak się okazuje można je wprowadzać w kuchnie całego świata. Dzięki tej rozmaitości z pewnością będą nas intrygowały i zachęcały do nowych wyzwań kulinarnych. Okoń po azjatycku w formie risotto, rybna zupa na bazie łososia i dorsza, płoć po bułgarsku – to kilka dań, których degustacje przygotowaliśmy na ostatnim ze spotkań. 18 sierpnia w Wolinie z pewnością o Państwa podniebienia zadba szef kuchni – Kevin. Jakimi kulinarnymi doznaniami zaskoczy tym razem? Zapraszamy do odkrywania tajników jego kuchni rybnej.

Czy wiecie, że najmniejsza i największa ryba występująca w Polsce to: sum i ciernik, a dorsz występuje także pod nazwą: pomuchel (kaszubski), ogak, wątłuszcz? To ciekawostki, które pojawiają się podczas konkursów o tematyce rybnej. Swoją wiedzę można też poszerzyć zwiedzając ilustrowaną ścieżkę edukacyjną. Mały, duży, każdy ma szansę na zdobycie ciekawych nagród przygotowanych na najbliższą imprezę.

Aktywnemu trybowi życia sprzyja dieta oparta o dania rybne. Będziecie się mogli o tym przekonać podczas najbliższej imprezy „Wolin wyspa smaków, zalew świeżych ryb.” Tutaj nastąpi inauguracja sezonu piłkarskiego Vinety Wolin, a więc ludzi  szczególnie doceniających zdrowy i aktywny tryb życia.

W oczekiwaniu na wspólne spotkanie, sięgajcie po wiedzę zawartą na naszej stronie: wolinwyspasmaków.pl Sięgajcie też po dania z ryb, zbierajcie siły do kibicowania. Wolin – 18 sierpnia, Stadion Miejski, Zapraszamy!