Choć kilka dni temu firma Ryanair pochwaliła się powstaniem nowego połączenia w siatce połączeń ze Szczecina do Krakowa, to odbyło się to kosztem lotu do Warszawy, które jak czytamy w komunikacie zostają anulowane „ze względu na wysokie koszty na warszawskim lotnisku Chopina”.

Komunikat dotyczący zmian w siatce połączeń Ryanair opublikował w czwartek. Wiadomość zaczynała się optymistycznie: od kwietnia będzie można z Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów dolecieć do Krakowa. Loty – w obie strony – odbywać się będą trzy razy w tygodniu. Połączenie zostanie uruchomione w kwietniu.

Jednocześnie jednak Ryanair poinformował, że nastąpi to kosztem połączenia z Warszawą, które zostało uruchomione w marcu 2017 r. To już się pasażerom nie spodobało. Jeszcze w czwartek na portalu petycjeonline.com pojawiła się petycja adresowana do Ryanair. Czytamy w niej, że Szczecin ma problemy ze sprawną komunikacją z Warszawą, a zostały one pogłębione przez modernizację torów kolejowych. Prace na torach wydłużają obecnie podróż do nawet 9 godzin.

Padł też argument dotyczący cen biletów: „Warto również nadmienić, że istniejące połączenie oferowane przez LOT nie jest w stanie pokryć potrzeb pasażerów poruszających się na tej trasie, nie tylko ze względu na ceny oferowanych lotów, ale również na wielkość samolotów i ilość połączeń. Nie bez znaczenia jest również aspekt ekonomiczny, który sprawiał, że dla wielu niezamożnych osób lot samolotem Ryanair był jedyną i najtańszą opcją podróży na trasie Warszawa-Szczecin”.

– Ze względu na wysokie koszty na warszawskim lotnisku Chopina, trasa ze Szczecina do Warszawy zostanie anulowana od 7 stycznia 2019 roku. Ryanair skontaktował się już drogą mailową ze wszystkimi pasażerami odwołanych rejsów i poinformował o opcjach zwrotu kosztów lub zmiany rezerwacji – poinformowała Olga Pawlonka, dyrektor sprzedaży i marketingu Ryanaira w krajach Europy Środkowo-Wschodniej i na Bałkanach