Gmina Kamień Pomorski rozpoczęła prace związane z wykonaniem tzw. Skweru Niepodległości pomiędzy ulicami Strzelecką a Gryfitów. Modernizacja ma zakończyć się w listopadzie. 

Obecna niezorganizowana kompozycja zieleni i drzew owocowych, rozmieszczona bez żadnego pomysłu zostanie zastąpiona nowymi nasadzeniami. Wszystko uzupełnią nowe ławeczki, kosze na śmieci, oświetlenie oraz pergole. Całość ma zyskać nowy blask, a głównym motywem miejsca będzie pomnik Józefa Piłsudskiego.

Rozpoczynająca się realizacja projektu przebudowy Placu Niepodległości, zakłada właśnie stworzenie nowego terenu zielonego w centrum miasta a nie usuwanie czy niszczenie. Usuwane drzewa owocowe po uzyskaniu niezbędnej oceny ich stanu nadają się do usunięcia a w ich miejsce nasadzenia takiego samego gatunku o odpowiedniej wielkości – mówi Burmistrz Stanisław Kuryłło.

Inwestycja, która się zaczęła, już zdążyła wzbudzić kontrowersje w związku z prowadzoną wycinką drzew owocowych. Burmistrz tonuje jednak nastroje. – Myślę, że zanim kogokolwiek się oceni, warto wcześniej zapoznać się z oceną i projektem, aby wysuwać odpowiednie wnioski. To ma być wzbogacony o szatę roślinną teren w centrum naszego miasta. Co do wszelkich prowadzonych prac, posiadamy stosowną ocenę dendrologiczną, a także stanowisko konserwatora zabytków.