Gmina Międzyzdroje po przeprowadzeniu przetargu podpisała umowę z wykonawcą – Przedsiębiorstwem Budowlano Inwestycyjnym Kornel Koralewski, który wybuduje Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Kwota jaka została przeznaczona na realizację zadania to 1.638.360 zł

W ramach inwestycji powstaje ogrodzony, skanalizowany, oświetlony plac, wyposażony w pojemniki i kontenery do zbiórki odpadów. Część kontenerów zostanie zadaszona wiatą stalową, kontener socjalno-biurowy, rozstawione zostaną kontenery na odpady, wyznaczone zostaną pasy ruchu, miejsca postojowe i rozładunkowe.

– Nowoczesny PSZOK to nowa jakość w dbaniu o środowisko, na którym zależy nam najbardziej. To również bardzo duże ułatwienie w gospodarowaniu odpadami dla naszych mieszkańców. Pamiętajmy też, że segregacja to również oszczędność dla naszego portfela – mówi Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek.

– Taki Punkt nie tylko stworzy dobre warunki do segregacji odpadów, która jest warunkiem ich skutecznego, powtórnego odzyskania, ale będzie także miejscem, w którym śmieci są składowane w bezpieczny dla środowiska sposób – mówi Marek Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

PSZOK pozwoli na odzyskanie i powtórne wykorzystanie 127 ton odpadów rocznie, w tym między innymi szkła, makulatury i tworzyw sztucznych, które mogą zyskać drugie życie i być powtórnie wykorzystane z korzyścią dla środowiska. Do punktu, który w założeniu ma zachęcić mieszkańców do dokładniejszej selekcji odpadów, będzie można oddać także m.in. zużyte opony, beton oraz gruz z rozbiórek i elektrośmieci. Na miejscu powstanie ścieżka edukacyjna, a całość zostanie ogrodzona i oświetlona. Koszt całkowity inwestycji to prawie 860 tysięcy złotych (857.560 zł). Oprócz pożyczki z Funduszu – PSZOK jest finansowany ze środków własnych Gminy.

źródło:
WFOŚ
spolecznoscmiedzyzdroje.pl