Gmina Międzyzdroje rozpoczęła przebudowę Alei Gwiazd. Ze słynnej ścieżki zniknęły już odciśnięte dłonie. Do końca czerwca największa atrakcja nadmorskiego kurortu zostanie odświeżona. Zmianie ulegnie jej całe najbliższe otocznie. Inwestycja pochłonie łącznie 7,5 mln złotych. Połowa tej sumy to zewnętrzne dofinansowanie.

Połowę potrzebnej na przebudowę sumy dołoży Urząd Marszałkowski. Projekt zakłada zagospodarowanie terenu rekreacyjnego w rejonie Alei Gwiazd poprzez budowę kładki pieszej na wydmach, zejścia na plażę, oświetlenia, małej architektury (murki, siedziska, ławki, śmietniki itp.), stałej sceny i tablicy multimedialnej. Prace mają zakończyć się jesienią 2018 roku.

– Każdy region ma swoją unikatową, turystyczną perłę. Tak jak Pomorze ma Sopot, tak my jako Pomorze Zachodnie mamy Międzyzdroje, a w nich niewątpliwie jedną z wielu atrakcji, jaką jest Aleja Gwiazd, która od lat przyciąga tłumy turystów. Dzięki temu czerpiemy korzyści w postaci wpływów z podatków, czy pieniędzy, które zostawiają u nas bezpośrednio sami przyjezdni. To rodzi jednak obowiązek, aby nie tylko utrzymywać poziom i jakość usług, czystości oraz estetyki ale stale go podnosić. W ten sposób można zwiększać konkurencyjność Międzyzdrojów, a także umacniać pozycję i markę. Bardzo się cieszę, że nasza wysłużona już aleja zyska nowy wygląd. Oczywiście, jak zawsze najważniejsza będzie jakość wykonania, ale o to jestem spokojny. Przetarg wygrała firma z Międzyzdrojów, dlatego jestem przekonany, że nasi lokalni patrioci dołożą wszelkich starań, aby Aleja Gwiazd była w dalszym ciągu wizytówką Międzyzdrojów. Obowiązkiem zakładu, którym kieruję będzie utrzymanie czystości obiektu, zieleni i urządzeń. Mam nadzieję, że aleja będzie przede wszystkim dostępna i funkcjonalna. Trzymam kciuki za pomyślność inwestycji, ponieważ to ważny element realizacji wspomnianego podnoszenia poziomu estetyki oraz ogólnej atrakcyjności i konkurencyjności Międzyzdrojówmówi międzyzdrojski radny Adam Celiński.

Aleja Gwiazd powstała w 1996 roku, podczas pierwszego Wakacyjnego Festiwalu Gwiazd. Inspiracją do jej stworzenia były światowej sławy miejsca poświęcone gwiazdom kinematografii – hollywoodzki Bulwar i Aleja Gwiazd w Cannes. Od tego czasu każdego roku w lipcu, podczas kolejnych edycji Festiwalu, najbardziej zasłużeni polscy aktorzy oraz słynni przedstawiciele świata kultury pozostawiają odciski swych dłoni na pamiątkowych płytach. Jest już ich ponad sto. Wyjątkowego klimatu temu miejscu nadają także pomniki poświęcone wybitnym postaciom polskiego kina, w tym nieżyjącym już gwiazdom. Wśród tych upamiętnień m.in. ławeczka Gustawa Holoubka, pomnik Juliusza Machulskiego, w roli kasiarza Kwinty, oraz pomnik Krzysztofa Kolbergera.