Rowerzyści będą mieli o wiele łatwiej. Wszystko za sprawą ścieżki rowerowej, która powstaje tuż obok drogi 102 prowadzącej do Dziwnówka (od strony Łukęcina). To realizacja kolejnej części „rowerowej inwestycji”, czyli zachodniopomorskiej część szlaku Velo Baltica (EuroVelo 10).

Velo Baltica jest trasą wchodzącą w skład międzynarodowego szlaku EuroVelo 10 (trasa rowerowa R10), który poprowadzono wokół Morza Bałtyckiego. Nazwa Velo Baltica określa polską część tego szlaku. Jest to jedna z najdłuższych oznakowanych tras rowerowych w Polsce, mierząca ok. 540 km. Rozpoczyna się w Świnoujściu, a kończy w Elblągu i w większości prowadzi blisko morza. Czasem biegnie nawet jego brzegiem. Po drodze mija Kołobrzeg, Darłowo, Ustkę, Łebę, Puck oraz Trójmiasto.

Część odcinków trasy jest już ukończona, inne zaś są na różnym etapie budowy. Prace na terenie Gminy Dziwnów powinny być zakończone w roku 2023. Więcej o trasach rowerowych w województwie zachodniopomorskim można znaleźć w linku: www.rowery.wzp.pl