
Dokładnie rok temu, 1 czerwca 2025 roku, Polacy zdecydowali, że kolejnym Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej zostanie Karol Nawrocki. Druga tura wyborów prezydenckich przeszła do historii jako jedna z najbardziej wyrównanych i emocjonujących elekcji po 1989 roku. W rocznicę wygrania drugiej tury wyborów prezydenckich Karol Nawrocki zamieścił w sieci wpis z podziękowaniami. Głowa państwa nawiązała również do Psalmu 23. Miniony rok podsumowała także Kancelaria Prezydenta RP.
O wyniku zdecydowała niewielka różnica głosów. Karol Nawrocki zdobył 50,89 proc. poparcia, pokonując Rafała Trzaskowskiego, na którego zagłosowało 49,11 proc. wyborców. Frekwencja wyniosła 71,63 proc., co pokazało ogromną mobilizację społeczną i wagę tamtego głosowania. Formalnie objął go dopiero 6 sierpnia 2025 roku, po złożeniu przysięgi przed Zgromadzeniem Narodowym.
Rok od tamtej wyborczej nocy Kancelaria Prezydenta podsumowuje aktywność głowy państwa. Jak wskazano, od początku prezydentury Karol Nawrocki złożył 20 inicjatyw ustawodawczych, podpisał 211 ustaw, 33 ustawy zawetował oraz skierował 7 wniosków do Trybunału Konstytucyjnego. Odbył także 28 wizyt zagranicznych i przyjmował przedstawicieli innych państw.
W związku z rocznicą wybrania Nawrockiego przywódcę Polski, prezydent zamieścił w sieci zdjęcie z czasów kampanii wyborczej. „Choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Wy jesteście ze mną. Dziękuję!” – napisał krótko Karol Nawrocki. W swoim wpisie odwołał się do Psalmu 23., zwanego także Psalmem Dawidowym.














41 komentarzy
kudłaty mówi:
cze 4, 2026
o godzinie 21:30
ta szczujnia pluskamień padła ? bo dubrawski rozsyła jakąś propagandę na jakimś innym szajsie
Anonim mówi:
cze 5, 2026
o godzinie 10:53
Komu rozsyła? Ja nic nie dostałam po co kłamiesz
Anonim mówi:
cze 3, 2026
o godzinie 22:45
Brawo Panie Prezydencie !!! Jest Pan SUPER Prezydentem !!!
Anonim mówi:
cze 2, 2026
o godzinie 18:26
Trolle Mateckiego nie odpuszczają. Kiedy brakuje argumentów obrażają. Fuj.
Zniesmaczony mówi:
cze 2, 2026
o godzinie 18:17
Wybrali??? Do dnia dzisiejszego nie znamy wyniku policzonych głosów .
Anonim mówi:
cze 2, 2026
o godzinie 21:00
Jesteś kolejnym nawiedzonym ze stajni końskigo łba. Masz w głowie sieczkę czy mózg?.
Anonim mówi:
cze 3, 2026
o godzinie 8:48
Przykład. Takich przypadków było więcej
https://kamienskie.info/nieprawidlowosci-przy-liczeniu-glosow-w-ii-turze-wyborow-w-miedzyzdrojach-prokuratura-warunkowo-umorzyla-postepowanie/
Zniesmaczony mówi:
cze 4, 2026
o godzinie 18:19
Klasyczny pisior. Zamiast argumentów i faktów potrafi tylko ubliżać i drzeć mordę .
i mówi:
cze 2, 2026
o godzinie 16:43
https://www.facebook.com/reel/1012113911769253?locale=pl_PL
Anonim mówi:
cze 2, 2026
o godzinie 13:48
Taka kolej rzeczy. Rudy będzie musiał uciekać do mocodawców z za Odry.
Anonim mówi:
cze 2, 2026
o godzinie 13:38
Ja też głosowałam na Karola Nawrockiego i w cale nie żałuję cieszę się został Prezydentem naszej Polski i tak ma zostać.Tamta banda by nas zniszczyła i okradła do końca.❤️❤️❤️❤️❤️👍👍👍👍👍
Anonim mówi:
cze 3, 2026
o godzinie 20:04
Taaaak? – A ja myślę dokładnie odwrotnie. Okradli Polskę, porozdawali nierobom i oby jeszcze długo nie wrócili.
Anonim mówi:
cze 4, 2026
o godzinie 11:35
Poczekaj może i PiSiory nie wrócą; ale niebawem będą migranci. Mam nadzieję, że w imię dobrobytu i wiary w swojego góru Tuska, zrobią ci to co robią innym. Będziesz się cieszył z ich dobrobytu i szmacenia cię. Powtórz potem że: Tusk cię kocha, Tusk cię wspiera, Tuska zawsze się wybiera.
Anonim mówi:
cze 2, 2026
o godzinie 12:26
Jesli narod niebedzie madry i 2027 roku Pis wroci do wladzy to po polsce bedziemy Bialorusia Pis rozkradl polske taki zrujnowany kraj przejela koalicja.NIGDY WIECEJ PISU KONFEDERACJI I BRAUNA LICZA SIE LUDZIE NAROD A NIE ICH KIESZENIE.
Obywatel mówi:
cze 2, 2026
o godzinie 13:09
A jaka partia nie okradła tego państwa wszystkie kradną po kolei i równo nie ważne kogo wybierzesz i tak te koryto sejmowe będzie zjadać nasze podatki żeby siebie zaspokoić.
Anonim mówi:
cze 2, 2026
o godzinie 13:55
Skąd się urwał anonim z 12.26? Jak mocno uderzyłeś głową o coś twardego?
Anonim mówi:
cze 2, 2026
o godzinie 15:49
Ty zakuty łbie tuska 12:26 jesteś takim samym psycholem jak te twoje PeOfilsko zoofilskie zwyrole. Idź się lecz do czubków. Takich jak wy my POLACY mamy serdecznie DOŚĆ!!!
Pokaż mi ćwoku tak szczerze; co twoi zwyrole z kałolicji 13 grudnia zrobili dobrego?
Odpowiem za ciebie bezmózgu; NIC , NIC po wielokrotność NIC!!!!!!!
WIĘC ZWYROLU Z PeOfilii spad na ryj od POLSKI i POLAKÓW
Anonim mówi:
cze 3, 2026
o godzinie 9:50
Powiało miłością bliźniego. Siłą huraganu.
Anonim mówi:
cze 2, 2026
o godzinie 16:04
Na początek naucz się poprawnie pisać. Komentowanie wydarzeń politycznych zostaw mądrzejszym, to za trudne dla Ciebie.
Anonim mówi:
cze 2, 2026
o godzinie 12:20
Uchronił Nas przed dupiarzem z Warszawy. Byłaby kompromitacja Państwa na całego. Opatrzność czuwa.
O2S mówi:
cze 2, 2026
o godzinie 11:34
To nie Polacy a Tramp wybrał i ustanowił Polsce prezydenta. Potężny szwindel.
Anonim mówi:
cze 2, 2026
o godzinie 11:18
TAK WYGRAK ALE CHYBA NAZYWA IE BATYR I DO DZISNIE WIADOMO JAKA BYLA RÓŻNICA W GŁOSACH
Obywatel mówi:
cze 2, 2026
o godzinie 13:07
Radzę poćwiczyć zasady dykcji oraz ortografi.
Anonim mówi:
cze 2, 2026
o godzinie 11:10
Wyborcy Nawrockiego uchronili Nas wszystkich przed bezecenstwami Tuska Donalda i Trzaskowskiego Rafała.
Przy wygranej Rafała, ministrem spraw wewnętrznych i administracji mógłby zostać obywatel Murański – aktor, uczestnik walka w klatkach – mentor i zaplecze intelektualne Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej.
Anonim mówi:
cze 2, 2026
o godzinie 11:38
No popatrz. To Tusk leczył salcesonem ? To on uciekł na Białoruś? To on wygoiły fundusz sprawiedliwości? To on leżał w szpitalu jako NN ? Willa plus, maseczki, dojenie szpitali tymczasowych…..I tysiące innych wałków. To niestety wasi.
Anonim mówi:
cze 2, 2026
o godzinie 13:52
TOM ty Ty? Nadal jesteś czubkiem.
Anonim mówi:
cze 2, 2026
o godzinie 19:46
Józef nie Tom. Kolega pana Jerzego z DPS 😂.
Anonim mówi:
cze 2, 2026
o godzinie 10:53
Oj tam. Jest i już. Ratuje Polskę przed naporem Ukraińskim i Niemieckim. Rudy to wróg i On daje mu odpór.
Anonim mówi:
cze 2, 2026
o godzinie 9:06
Chłopie. Ty nadal idziesz ciemną doliną. Nie lękasz się bo snusy pomagają wierzyć, że jesteś wybrańcem ,” w nocy ” wygrałeś.
anonim mówi:
cze 2, 2026
o godzinie 7:14
Mądry wybór :)
Anna S. mówi:
cze 2, 2026
o godzinie 7:07
Jak czytam wypowiedzi wyborców z zachodniopomorskiego (kochają namiętnie PO w większości) to się zastanawiam jak social media mogły zrobić z ich mózgów sieczkę. Na argumenty odpowiadają bluzgami, mówią tak jak TVN i TVP i uważają ich poglądy za własne. No normalnie fanatycy. A z takimi nie da się dyskutować. Nawrocki został wybrany w demokratycznych wyborach i kropka. Będzie prezydentam przez 5 lat i takie są zasady demokracji. 😅
Anonim mówi:
cze 2, 2026
o godzinie 7:41
Anna S.to co napisałaś to cała prawda odnośnie PiS, potrafią bluzgać wyzywać, kłamać i siać nienawiść i właśnie z takimi nie da się dyskutować. Mniej Rewpubliki, to zakłamana stacja TV i robi sieczkę z waszych mózgów. Nawrocki nigdy nie będzie moim prezydentem.
Anonim mówi:
cze 2, 2026
o godzinie 13:51
Polecam więcej TV Republiki, dowiesz się więcej.
Anonim mówi:
cze 3, 2026
o godzinie 8:34
Jesteś głupi jak naleśnik zębaczyński czy jeszcze głupszy???
Anonim mówi:
cze 2, 2026
o godzinie 5:03
Ale jest naszym prezydentem
Anonim mówi:
cze 1, 2026
o godzinie 19:43
Nie jest i nie będzie moim prezydentem
Anonim mówi:
cze 1, 2026
o godzinie 21:59
Dokładnie
abc mówi:
cze 1, 2026
o godzinie 17:47
Anonimie z 17:18 licz się ze słowami , bo możesz gorzko płakać.
anonim mówi:
cze 2, 2026
o godzinie 10:53
Bo co? Wetomat mi ,,jebnie z dyńki” ?
Anonim mówi:
cze 1, 2026
o godzinie 17:10
Decyzja mieszkańców Poronina i Podkarpacia ,w naszym rejonie jest nieakceptowana .