Debata ekspertów pt. „Rola Matki we współczesnej Polsce” to motyw przewodni debaty ekspertów, która odbyła się dziś (28.05) w Hotelu Aurora, Family & SPA w Międzyzdrojach. Spotkania zorganizował Urząd Marszałkowski, w ramach Dnia Matki. W konferencji oprócz władz województwa, wzięły udział prof. Anna Micholska, prof Monika Płatek oraz dr Grzegorz Wrona. Wydarzenie umilił występ artystyczny Katarzyny Zawady.

Od dawna chcieliśmy zorganizować tego typu spotkanie, jednak obchodzony w sobotę Dzień Matki stał się do tego dobrym pretekstem. Kolejnym jest 100 – lecie odzyskania niepodległości. Obserwuje wiele spotkań i problemów związanych z płcią, może się mylę, ale większość nich jest poświęcanych kobietom sukcesu, a w tej ogólnopolskiej debacie zabrakło szerszej dyskusji na temat sytuacji kobiet w roli matek. Warto o tym powiedzieć, co się zmieniło, co się zmienia, zważywszy chociażby na protest matek w Sejmie – podkreślała przedstawicielka Urzędu Marszałkowskiego.

Myślę, że żadne słowa nie oddadzą podziwu dla naszych Mam, za to co robią, za to jak się dla nas poświęcają. Żadne pieniądze nie oddadzą tego, co robią dla nas Mamy – dodał wicemarszałek Jarosław Rzepa.

Z okazji trwającego Roku Kobiet Urząd Marszałkowski wraz z Głosem Szczecińskim organizuje plebiscyt Kobiety Roku Pomorza Zachodniego 2018. Do 1 czerwca na portalu GS24.pl można zgłaszać kandydatki do plebiscytu, które do 6 lipca będą brały udział w głosowaniu.