185 złotych za dwutygodniowy pobyt z czego tylko wyżywienie podlegające zwrotowi, to w ocenie rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola w Wolinie zbyt wygórowana stawka. – Opłaty pobierane przez przedszkole w lipcu w stosunku do comiesięcznych opłat są po prostu horrendalne i do tego bezzwrotne – żali się jeden z naszych Czytelników.

Za dwutygodniowy pobyt dziecka trzeba zapłacić niemalże tyle co za całomiesięczny czyli 185 zł. Na opłatę składa się wyżywienie 65 zł i tylko ta część opłaty podlega ewentualnemu zwrotowi, 50 zł za dodatkowe 5 godzin dziennie ponad 5 podstawowych, nawet jeśli dziecko nie będzie korzystało z tych godzin (opłata bezzwrotna), 70 zł za atrakcje dodatkowe, które dobrane są w taki sposób ze ich koszt na pewno nie wynosi tyle i rodzice z nich nie skorzystają z uwagi na bezpieczeństwo dzieci opłata jest obowiązkowa i bezzwrotna – irytuje się jeden z rodziców.

Co składa się na atrakcje jakie ma zapewniać przedszkole?

Wyjazd dzieci do kina w Międzyzdrojach, w szczycie sezonu z wizytą na placu zabaw pod Amberem i spacerem plażą przy max 2 opiekunkach na 25 dzieci. Zapewne wyjazd do Świnoujścia do papugarni i na plac fontann (zmoczenie dzieci w wodzie z bakteriami z fontann i nakarmienie ich lodami inaczej nie będzie) do tego przeprawa promowa. To też kurort, a do tego w szczycie sezonu. Na te atrakcje żaden racjonalnie myślący rodzic się nie zgodzi, a zapłacić musi jeśli pracuje i chce żeby dziecko nie zostało samo w domu. Niestety ma możliwości zapisania dziecka bez atrakcji dodatkowych. Ponadto regulamin zawiera informacje o niezwróceniu kosztów w przypadku jakiejkolwiek nieobecności dziecka – napisał w mailu jeden z rodziców.

Z problemem zwróciliśmy się o stanowisko do Urzędu Miejskiego w Wolinie. Do tematu z pewnością wrócimy.