Od przyszłego tygodnia (17.05) młodzież uczęszczająca do Liceum oraz Technikum w Kamieniu Pomorskim powróci do nauczania stacjonarnego. Na początku przyjmie to formę hybrydową, jednak niektórzy z rodziców już martwią się, jak po tak długiej nieobecności do placówek oświatowych będą dojeżdżać ich dzieci?

Nasze dzieci w przyszłym tygodniu wracają do szkół, a nie mają zapewnionego dojazdu – martwi się jedna z Czytelniczek. Poprosiliśmy więc o komentarz dyrektorów kamieńskim szkół ponadpodstawowych.

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica poinformował, że na chwilę obecną żaden z uczniów czy też jego rodzice nie sygnalizowali tego typu problemów. Jeśli więc tylko ktoś miałby problem z dostaniem się na lekcje, może zwrócić się z tym faktem do kierownictwa szkoły. Alternatywą jest także możliwość zakwaterowania w internacie.

– Zwróciłam się z pismem do przewoźnika PKS Kamień Pomorski i Emil Bus, w sprawie dojazdów uczniów do szkoły. Pismo zwrotne otrzymałam od przewoźnika PKS Kamień z informacją że od 17 maja 2021r. młodzież z kierunku Gryfice – Stuchowo – Jatki – Kamień Pom. oraz Golczewo – Chomino – Rzewnowo – Kamień Pom. mają zapewniony dojazd do Kamienia Pomorskiego oraz powrót. Jednocześnie informuję , że jest możliwość zakwaterowania w Internacie w Kamieniu Pomorskim – informuje Teresa Malec, dyrektor kamieńskiego Liceum Ogólnokształcącego.