W pierwszą sobotę marca już po raz dwudziesty rozegrano Finał Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu. W nim po jednosezonowej przerwie po raz kolejny naprzeciw siebie stanęły drużyny Mediciny oraz Repro Service Pol. Chociaż w większości takich starć górą był zespół Karola Ptaka, to tym razem popularne Repro wzięło rewanż za lata nie powodzeń i po wygranej 5:3 to Bartek Korzeniowski mógł wznieść w geście radości okazały pucharWcześniej w finale pocieszenia Bosman Chomino pewnie rozprawił się z Ekolem Dziwnówek.

Sobotnia impreza rozpoczęła się od meczu o trzecie miejsce pomiędzy Bosmanem Chomino a Ekolem Dziwnówek. Obydwa zespoły przystąpiły do tego starcia w mocno okrojonym składzie, jednak większe braki miał zespół reprezentujący firmę budowlaną z Dziwnówka. Za kartki nie mógł wystąpić drugi najlepszy strzelec zespołu Dawid Włodarczyk oraz etatowy bramkarz Dominik Szydłowski. Jeśli do tego dodamy także brak Dawida Wacha oraz to, że Ekol musiał radzić sobie bez zmienników… to jasno rysuje się nam kto był tego pojedynku faworytem. W pierwszej połowie między słupkami teamu z Dziwnówka stanął Mateusz Bajda a w drugiej Paweł Wach. Ponieważ obaj są bardziej pożyteczni w polu to Bosman miał ułatwione zadanie. W sumie drużynie z Chomina udało się strzelić dziewięć goli, co warto podkreślić cztery z nich zdobył Patryk Jankowski. Ekolowi udało się odpowiedzieć tylko cztery razy. Na pocieszenie pozostał im fakt, że ich zawodnik – Bartek Wach chociaż w sobotę (02.03) miał spore problemy ze skutecznością to jednak trzy razy zdołał pokonać Mariusza Janiszewskiego i został najlepszym strzelcem XX edycji KALF.

Za nim na parkiet wyszli wyprowadzeni przez młodych zawodników z rocznika 2011 oraz 2012 Akademii Piłkarskiej Gryf Kamień Pomorski piłkarze Mediciny i Repro Service Pol. zgromadzeni w hali widowiskowo-sportowej MOSiR-u kibicie mogli zobaczyć występy artystyczne dziewczynek pod opieką Doroty Szefer ze Szkoły Podstawowej w Jarszewie oraz zespołu tańca nowoczesnego KEEP.

W finałowym starciu nieznacznym faworytem była Medicina, ponieważ w tego rodzaju starciach zespół Karola Ptaka triumfował już kilkakrotnie oraz w sezonie zasadniczym pewnie ograł Repro 3:0. Ponieważ w myśl przysłowia mecz meczowi nie jest równy a dodatkowo wielokrotny mistrz KALF-u musiał radzić sobie bez kontuzjowanego Krzysztofa Kubasa to wszelkie tego spekulacje legły w gruzach.

Przez większość pierwszej połowy mieliśmy piłkarskie szachy. Żadna z drużyn nie mogła wypracować sobie przewagi aż do czasu, gdy na niecałe dwie minuty przed przerwą obrońca Mediciny w polu karnym zatrzymał strzał przeciwnika. Sędziowie podyktowali rzut karny, który to pewnie wykorzystał najbardziej doświadczy w szeregach Repro, notabene urzędujący Burmistrz Stanisław Kuryłło. Po zmianie stron pomarańczowi za sprawą Bartka Sasina wyprowadzili kolejny cios, który po pięknym strzale podwyższył na 2:0.

Ambitnie grająca Medicina nie poddała się. Najpierw po kolejnym rzucie karnym kontaktowego gola zdobył Kamil Bogusz a potem wyrównał Mikołaj Karbowiak. Gdy wydawało się, że zespół Karola Ptaka pójdzie za ciosem to jednak klasę pokazali Bartek Korzeniowski oraz Paweł Zabierek.  Obaj w bardzo krótkim odstępie zdobyli dwie bramki i Repro ponownie wyszło na prowadzenie. Nie mająca nic do stracenia Medicina zaatakowała, w rolę lotnego bramkarza wcielił się Ireneusz Benedyczak, który miał kilka okazji na strzelenie gola. Taka taktyka przyniosła połowiczny sukces. Co prawda Kamil Bogusz po raz kolejny ustrzelił kontaktowego gola, jednak gdy po szybkiej kontrze gola z własnej połowy do pustej bramki zdobył Kamil Kacperek stało się jasne, że tym razem po raz w drugi historii Mistrzem KALF-u zostanie Repro Service Pol. Pomarańczowi nie tylko mogli podnieść okazały puchar, ale także wywalczyli przepustkę do Rewala, gdzie 8 marca odbędzie walka o Puchar Mistrzów Futsalu Rewalito 2019.  Oprócz zespołu reprezentującego KALF wystąpią na nim triumfatorzy Gryfickiej Amatorskiej Ligi FutsaluREWALIGI oraz Rega Arena Futsal Ligi.

Na zakończenie każdy z ośmiu zespołów XX edycji otrzymał pamiątkowe nagrody. Wyróżniono też wspomnianego wcześniej Bartka Wacha (najlepszy strzelec), najlepszym zawodnikiem ligi wybrano Volodymyr’a Pryshnivskyy’ego, najlepszym bramkarzem Ireneusza Benedyczaka, natomiast MVP finału Bartka Korzeniowskiego. Podziękowano też Arturowi Kozubowskiemu z Pizzerii Aleksandria, który był nieocenionym wsparciem dla organizatorów. Na zakończenie odbyła się degustacja toru przygotowywanego przez Ciastkarnię-Piekarnię „Żelek” oraz rozlosowano nagrody dla kibiców.

Mecz o III miejsce:

Bosman Chomino – Ekol Dziwnówek 9:4 (4:1)

bramki: Mariusz Janiszewski (rzut karny), Patryk Jankowski 4, Szymon Włodarek 2, Radosław Cyburt, Filip Daroszewski – Bartek Wach 3, Krzysztof Domoń

Finał:

Medicina – Repro Service Pol. 3:5 (0:1)

bramki: Kamil Bogusz 2 (1 x rzut karny), Mikołaj Karbowiak – Stanisław Kuryłło (rzut karny), Bartek Sasin, Bartek Korzeniowski, Paweł Zabierek, Kamil Kacperek