4 marca, na strzelnicy Garnizonowej w Świnoujściu odbyły się Mistrzostwa 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w strzelaniu. Marynarze rywalizowali indywidualnie i zespołowo w strzelaniu z pistoletu wojskowego oraz karabinka kbkAK.

W zawodach uczestniczyło 42 zawodników reprezentujących wszystkie jednostki wchodzące w skład flotylli: Dowództwa 8.FOW, 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo-Minowych, 8. Batalionu Saperów, 8. Dywizjonu Przeciwlotniczego , 12. Dywizjonu Trałowców, 13. Dywizjonu Trałowców oraz Komendy Portu Wojennego.

Rywalizowano w następujących konkurencjach: strzelanie na celność i skupienie z pistoletu wojskowego P-83 oraz strzelanie na celność i skupienie z karabinka kbkAK. W wyniku rywalizacji uzyskano następujące rezultaty:

Strzelanie indywidualne z pistoletu P-83:
st. chor. mar. Artur Jankiewicz z 2.dOTrM
kmdr por. Bogdan Chmiel z Dowództwa 8.FOW
por. mar. Mateusz Morawiec z 12.dTr

Strzelanie indywidualne z karabinka kbkAK:
st. mar. Daniel Wiliński z KPW Świnoujście
mat Piotr Wawrzyniak z 8.bsap
mat Łukasz Iwanicki z 8.bsap

Po zaciętej rywalizacji wygrana w klasyfikacji zespołowej strzelania z pistoletu wojskowego przypadła reprezentacji 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo-Minowych, natomiast w strzelaniu z karabinka bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci 8. Batalionu Saperów z Dziwnowa. Zwycięzcom puchary wręczył Szef Szkolenia 8.FOW – komandor Jarosław Kukliński.

8 FOW