Po dziesięcioleciach obietnic składanych przez różnych samorządowców, w Kamieniu Pomorskim rozpoczął się remont poszycia dachowego na Szkole Podstawowej nr 1. Historyczny obiekt, dzięki środkom pozyskanym w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład zgodnie z wnioskiem złożonym przez Burmistrza Stanisława Kuryłło.

Prace rozpoczęły się z ponad miesięcznym poślizgiem. Na historycznym obiekcie, pojawi się nowe poszycie dachowe – dachówka ceramiczna. To nie wszystko, bo modernizacji doczeka się mocno wyeksploatowane boisko.

Będzie nowy asfalt, znikną obecne kosze do koszykówki, zardzewiałe bramki, płoty czy piłochwyty. Nowe boisko będzie wyposażone w czterometrowe ogrodzenie, nowe piłkochwyty, bieżnię prostą oraz skocznię w dal.

Na terenie szkoły pojawią się nowe chodniki, oświetlenie, plac zabaw, zieleń oraz mała architektura. – Przebudowa dachu i boiska Szkoły Podstawowej nr 1 to działanie , które poprawi warunki nauczania i bardzo mocno wpłynie na poprawę bezpieczeństwa. Od dawna szukaliśmy źródła finansowania tych zadań i udało się – mówi Burmistrz Kamienia Pomorskiego.