70 lat po pierwszej wizycie Kardynała Stefana Wyszyńskiego kamieńska Parafię św. Ottona nawiedzą relikwie błogosławionego. W piątek i sobotę przewidziano na tę okoliczność szereg wydarzeń w kamieńskiej Katedrze.

W piątek po wieczornej Mszy św. zostanie odprawiona Droga Krzyżowa z Ks. Kard. Wyszyńskim. W sobotę o godz. 15.00 zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 17.00 podczas Mszy św. ks. prof. Grzegorza Wejman wygłosi kazanie o nauczaniu Kardynała Wyszyńskeigo podczas wizyty w Kamieniu Pomorskim w 1967 r.

Po raz pierwszy Prymas Polski udał się na Pomorze Zachodniego do dekanatu Kamień Pomorski. Miało to miejsce w dniach od 28 kwietnia do 3 maja 1952 r. Głównym celem tej wizyty była posługa duszpasterska, przede wszystkim udzielenie sakramentu bierzmowania. Przebywając tutaj wraz z bp. Antonim Baraniakiem i ks. Janem Zarębą nawiedził 8 miejscowości: Golczewo, Przybiernów, Stepnicę, Wolin, Ładzin, Międzyzdroje i Świnoujście oraz Kamień Pomorski – udzielając 3555 osobom sakramentu bierzmowania.