Gmina Wolin pięknie zagrała podczas 32. Finału WOŚP! Woliński sztab z rekordem! Jak podaje, dzień finału zakończony został kwotą 78 106,64 zł. Finałowe granie odbyło się w Wolinie, Kołczewie i Dargobądzu.

W Wolinie nie brakowało atrakcji! Na ulice Wolina wyszło 38 Wolontariuszy. Poranne morsowanie z Wolin Mors Klub Wegas pojawiło się kilkudziesięciu miłośników zimowych kąpieli. Na rozgrywkach sportowych z Przystanią Morską Wolin dzieci z radością grały dla WOŚP. 

Z kolei główna impreza przyciągnęła ogromną ilość osób. Czekał na nich cudowny kiermasz, na którym puszki zapełniały się bardzo szybko. Przygotowali go OSP w Wolinie, Stowarzyszenie Sołtysów ZIEMI Wolińskiej, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Terenowy w Wolinie, PSP im. B. Krzywoustego w Wolinie, PSP im. Z. Kossak-Szczuckiej w Dargobądzu, Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Wolinie, Vineta Wolin, Klub Krótkofalowców Wyspy Wolin SP1PKW, Stowarzyszenie Pojazdów Terenowych 4×4 Wyspa Wolin. Imprezę wsparli liczni występujący: Grupa Gimnastyczna Mali Mistrzowie, dzieci z Przedszkola Miejskiego Kraina Uśmiechu w Wolinie, Szkoła Tańca „Jantar” Anna Zjawińska, zespół muzyczny GAMA, wokaliści i perkusiści GCKSTiR w Wolinie, Drume Show lata ’90 i zespołu Bandit. Światełko do Nieba w postaci pokazu ognia zachwycało.

W Kołczewie też się sporo działo. Na scenie wystąpili Osada Pieśni Grodno i zespół Dair, Perełki Wisełki, Państwo Kozłowscy, Wodzirejka z Norbertem Śliwą i Pauliną Socką i raper U.C.H.O oraz TKS „Jantar”. Nie lada gratką okazało się wspólne krojenie pysznego tortu WOŚP.

Moc towarzyszących występom atrakcji przygotowali w Kołczewie Biblioteka Publiczna Gminy Wolin, Publiczna Szkoła Podstawowa im. B. Chrobrego w Kołczewie, OSP Kołczewo, Sołectwo Kołczewo, Sołectwo Kodrąbek, Sołectwo Ładzin, Sołectwo Sierosław, Sołectwo Troszyn, Sołectwo Dobropole, Sołectwo Piaski Wielkie, Sołectwo Chynowo, Diagnostyka, Koło Łowieckie Wyspiarz w Wolinie, Koło Łowieckie Tumak w Świnoujściu, Koło Łowieckie Nad Dziwną w Draminie, Stowarzyszenie Pojazdów Terenowych 4×4 Wyspa Wolin, Ani z Diagnostyki i wiele innych. W Kołczewie w puszkach znalazło się 13 300,68 zł

W Dargobadzu finał był kameralny, a atmosfera był przemiła. Tort, kawa i sklepik z ciekawymi fantami. Zakończył go pokaz OSP Dargobądz.  Jego organizatorem było Koło Gospodyń Wiejskich Dargobądz. Do ich puszki WOŚP trafiło 1927,65 zł.

Sztab WOŚP #5709 GCKSTiR w Wolinie pięknie dziękuje wszystkim, którzy wsparli zbiórkę 32. Finału WOŚP. Dziękuje za każdą wrzutkę do puszki, za niesamowite licytacje, za tak liczny udział w finałowych wydarzeniach. Za wsparcie dziękuje Gminie Wolin. Za niesamowite prowadzenie imprezy w Wolinie dziękuje Danucie Zwierzyńskiej i Tomaszowi Kubikowi. Za ogromne zaangażowanie dziękuje Panu Markowi Gołębiowskiemu. Za nagłośnienie imprezy w Wolinie dziękuje Mateuszowi Łągiewce.  Dziękuje także całemu niesamowicie skrupulatnemu sztabowi liczącemu. 

Jak mówi sztab WOŚP w Wolinie „Do zobaczenia za rok na 33. Finale WOŚP!”

źródło:
WOŚP Wolin