W dniu dzisiejszym rozpoczynają się w Dziwnowie regaty cyklu Laser Europa Cup. Zawody tego żeglarskiego pucharu (klasy Laser) odbywają się na dziwnowskim akwenie już po raz piąty. Warto przy tym dodać, że cykl Europa Cup, poza Polską (a konkretnie Dziwnowem), jest jeszcze rozgrywany w 9 innych krajach. Rywalizacja w nim trwa od marca do listopada i składa się łączne z 10 zawodów.

Po wczorajszej i dzisiejszej rejestracji do udziału w zawodach zgłosiło się łącznie 106 zawodników z 10 krajów (kilku dodatkowych ma się zarejestrować jeszcze dzisiaj, tj. w sobotę 11 sierpnia). Na dziwnowskim akwenie będą z sobą rywalizowały zawodniczki i zawodnicy z Białorusi, Kanady, Czech, Estonii, Niemiec, Holandii, Polski, Rosji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Ukrainy. Zawody planowo mają potrwać do poniedziałku 13 sierpnia.

Pogoda na dzisiaj, czyli pierwszy dzień regat zapowiada się obiecująco. Mamy nadzieję, że uda się rozegrać wszystkie zaplanowane wyścigi. Wszystkim startującym życzymy osiągnięcia jak najlepszych rezultatów.