To miało być piękne wydarzenie w Jarszewie. Na zaproszenie stowarzyszenia „Sercem dla regionu” w kościele parafialnym wystąpił chór Amber Singers z Rewala. Były reklamy w lokalnych publikatorach oraz internetowe zaproszenia od Ariela Juszczaka i jego stowarzyszenia. Odpowiedziała na nie jedna osoba. Aktywny w internecie radny w gorzkim wpisie nie krył rozczarowania zachowaniem mieszkańców – „Olali tą inicjatywę”.

Chodziło o koncert kolęd oraz występ chóru z Rewala. Choć inicjatywa mogła wydawać się szczytna, a zaproszeni artyści mieli za darmo umilić swoim występem czas lokalnej społeczności, to pojawił się problem. Na apel społecznika, co jak sam wskazał na swoim Facebookowym profilu odpowiedział – jeden mieszkaniec wsi.

„Drodzy mieszkańcy Jarszewa, na dzisiejszy koncert kolęd, na 313 mieszkańców przyszła 1 osoba (słowie: jedna); koncert był jedynym takim wydarzeniem od paru lat w naszej miejscowości, nikt nie sprzedawał biletów, datki na remont naszego Kościoła były dobrowolne – przyjechali specjalni goście a mieszkańcy olali całkowicie tą inicjatywę… jest mi bardzo przykro”stwierdził za pośrednictwem portalu społecznościowego Ariel Juszczak.

Jak pokazało życie, lajki, udostępnienia czy ilość wyświetleń w internecie nie są w stanie przekonać ludzi do spotkań. Czy faktycznie jak stwierdza Ariel Juszczak, Mieszkańcy „olali inicjatywę” czy zapraszającego? Czy teraz powinni go za to przeprosić?