Modernizacja płyty głównej stadionu miejskiego oraz poszycia dachu Szkoły Podstawowej nr 1 – to dwa kolejne zadania, na których zgodę w trakcie ostatniej sesji wyraziła Rada Miejska. 

Jak tłumaczył Burmistrz, modernizacja boiska będzie przeprowadzona w dwóch etapach w zależności od posiadanych przez gminę środków. – Pierwsze to skupiamy się na płycie boiska, żeby można było odbywać tam zawody sportowe czy mecze piłkarskie. Druga sprawa to stan techniczny trybun. Złożyłem wniosek o dofinansowanie przebudowy płyty głównej stadionu miejskiego oraz wraku łodzi, który zostanie udostępniona dla mieszkańców.

Środki na obydwa zadania miałyby pochodzić z Urzędu Marszałkowskiego. Kolejnym zamierzeniem gminy, jest modernizacja dachu Szkoły Podstawowej nr 1. Jej potrzeba jest podyktowana przede wszystkim stanem technicznym.

Modernizacja dachu szkoły podstawowej wynika z opinii dotyczącej jego stanu technicznego. Wpisano w niej że dach wymaga natychmiastowego remontu lub przebudowy. Pojawiła się możliwość uzyskania środków z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, z której postaramy się skorzystać – poinformował Stanisław Kuryłło.

Gmina Kamień Pomorski złożyła swój akces do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na budowę świetlicy w Rekowie. – Dlaczego w Rekowie? Bo posiadaliśmy wszystkie niezbędne dokumenty do złożenia wniosku. Jego ocena i wyniki będą znane do końca czerwca 2018 roku