Molestowanie, mobbing, przekręty finansowe – takie zarzuty stawiają księdzu Mariuszowi Cywce księża i zakonnicy, których cytuje TOK FM oraz dzisiejsza Gazeta Wyborcza. Przepełnione obszernymi relacjami świadków materiały prasowe mają odsłaniać przeszłość byłego szefa trynitarzy na Polskę i rektora ich seminarium w Krakowie, a od 2021 r. proboszcza parafii w Międzyzdrojach. 

Zakonnicy opowiadają m.in. o wypadach do aquaparku, gdzie ich przełożony miał ich klepać po pośladkach i wygłaszać niestosowne komentarze. A także o sytuacjach z młodymi klerykami czy mobbingu. – Naszego przełożonego Mariusza naprawdę cieszyła golizna. Kiedyś po kilku pracowitych dniach w seminarium zrobiliśmy sobie przerwę od nauki i brewiarza. Zrzuciliśmy habity i pojechaliśmy do parku wodnego. Krążył radosny między nami i poklepywał nas po tyłkach. Tych, którzy mieli wypełnione majtki od przodu, nazywał słoniątkami opowiada Michał Bobowski na łamach radia TOK FM. 

Te i wiele innych równie szokujących relacji osób, których imiona i nazwiska zostały zmienione na potrzeby materiału prasowego cytuje dzisiejsza Gazeta Wyborcza, bazując na obszernym materiale radia TOK FM.  [Materiał dostępny po kliknięciu na link]