Są w parku, na skwerach czy rabatach. Pracownicy Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną dwoją się i troją, aby zmienić wizerunek zieleni miejskiej na terenie Kamienia Pomorskiego. Przypomnijmy, stowarzyszenie w konsorcjum z kamieńskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej zajmuje się  pielęgnacją i utrzymaniem zieleni na terenie Gminy.

Zasób kadrowy kamieńskiego PSONI wyglądał wprost imponująco. Tuż po wygranym postępowaniu, pracownicy zajęli się zielenią miejską niemalże wszędzie! Co wchodzi w zakres usług? M.in. koszenie traw, grabienie i wywożenie skoszonej trawy oraz usuwanie zanieczyszczeń na zieleńcach, trawnikach zawartych, na placach zabaw, siłowniach oraz boiskach gminnych, w fosach obronnych, na placu „cyrkowym” przy ul. Lipowej.

Zadanie to także obkaszanie terenów zielonych w pasie drogowym dróg należących do gminy, na terenie gminy Kamień Pomorski oraz teren wokół witaczy ulokowanych na drogach dojazdowych do Kamienia Pomorskiego w sposób zapewniający widoczność infrastruktury oraz ich estetyczny wygląd.

Zgodnie z zamówieniem do 15 czerwca konsorcjum ma wykonać obsadę kwiatową wokół Ratusza, na amfiteatrze, na Placu 5 Marca czy w stelażu w formie kosza na rabacie na Placu 5 Marca. Łącznie w Kamieniu Pomorskim ma pojawić się 5 tysięcy kwiatów. Do tego dochodzi przycinanie żywopłotów, zagospodarowanie rabat, pielęgnacja Alei Kalinowej, usuwanie wyłomów czy grabienie liści.