Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w konsorcjum z kamieńskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej zajmą się wspólnie pielęgnacją i utrzymaniem zieleni na terenie Gminy Kamień Pomorski. Usługi będą realizowane do 31 października 2021 roku.

Co wchodzi w zakres usług? M.in. koszenie traw, grabienie i wywożenie skoszonej trawy oraz usuwanie zanieczyszczeń na zieleńcach, trawnikach zawartych, na placach zabaw, siłowniach oraz boiskach gminnych, w fosach obronnych, na placu „cyrkowym” przy ul. Lipowej. Zadanie to także obkaszanie terenów zielonych w pasie drogowym dróg należących do gminy, na terenie gminy Kamień Pomorski oraz teren wokół witaczy ulokowanych na drogach dojazdowych do Kamienia Pomorskiego w sposób zapewniający widoczność infrastruktury oraz ich estetyczny wygląd.

Zgodnie z zamówieniem do 15 czerwca konsorcjum ma wykonać obsadę kwiatową wokół Ratusza, na amfiteatrze, na Placu 5 Marca czy w stelażu w formie kosza na rabacie na Placu 5 Marca. Łącznie w Kamieniu Pomorskim ma pojawić się 5 tysięcy kwiatów. Do tego dochodzi przycinanie żywopłotów, zagospodarowanie rabat, pielęgnacja Alei Kalinowej, usuwanie wyłomów czy grabienie liści.