Dwie wolne niedziele w miesiącu i gwarancja podwójnej stawki za pracę w ostatni dzień tygodnia – tak ma wyglądać likwidacja zakazu handlu w niedzielę według informacji serwisu MondayNews. Ich źródłem jest Koalicja Obywatelska.

Oznacza to, że Koalicja Obywatelska zamierza wywiązać się z wyborczej obietnicy przywrócenia handlu w niedzielę. Nie wiadomo jednak, kiedy nowe przepisy będą miały wejść w życie. Według rozmówców serwisu z Koalicji Obywatelskiej każdy pracownik będzie miał zapewnione dwa wolne weekendy w miesiącu i podwójną stawkę za pracę w dni wolne.

Serwis przypomina, że w ostatnim sondażu UCE Research i Grupy Offerista 46 proc. Polaków opowiada się za przywróceniem handlu we wszystkie niedziele, a odsetek przeciwników wynosi 44 proc. 10 proc. ankietowanych nie ma zdania w temacie.

„Przed wyborami obecna koalicja rządząca obiecywała, że przywróci stan sprzed 1 marca 2018 roku i zlikwiduje zakaz handlu, choć partie polityczne proponowały różne warianty tego rozwiązania” – pisze serwis. I dodaje, że politycy Koalicji Obywatelskiej „potwierdzają, że zniosą zakaz handlu w niedzielę”.