Blisko 16 milionów złotych na wykonanie pierwszego etapu związanego z zagospodarowaniem terenu nowej Przystani Morskiej oraz ponad 2,5 mln złotych na nową drogę z pełną infrastrukturą prowadzącą do nowej inwestycji. Tak w liczbach przedstawiają się dane dotyczące oficjalnie otwartej dziś inwestycji. Jak podkreśla Burmistrz Ewa Grzybowska, nie byłoby to możliwe, gdyby nie przychylność, zaangażowanie i osobisty wkład Ministra Marka Gróbarczyka.

Pogłębienie terenu, wykonanie pomostu stałego i pływającego dla 16 jednostek, instalacja nowego oświetlenia oraz innych mediów, nowe parkingi, drogi dojazdowe, a przede wszystkim nowa blisko kilometrowa droga do Przystani – tak najogólniej przedstawia się oficjalnie otwarta dziś inwestycja.

Dzisiejsze (9.09) uroczystości to dzień pełen atrakcji. Zawody spławikowe, zawody kajakarskie, rywalizacja na supach, wręczenie nagród za konkurs plastyczny i fotograficzny, pokaz umiejętności ratowniczych to tylko kilka z atrakcji, którym towarzyszył przemarsz z Orkiestrą.

Przystań Morska w Wolinie jest z pewnością gotowa na nową erę rybołówstwa i turystyki w regionie. Jest to inwestycja, która nie tylko zmodernizuje lokalną infrastrukturę, ale również przyczyni się do rozwoju gospodarczego i ochrony środowiska. Otwarcie przystani to zdecydowanie powód do dumy dla całej społeczności Wolina i znaczący krok w kierunku przyszłości.

« z 69 »